Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kolejne podwórka zyskają nowe życie w Katowicach

To już piąta edycja projektu „Plac na Glanc”, którego inicjatorem jest Miasto Ogrodów. W tym roku do rewitalizacji zostały wyłonione dwa podwórka.
.get_the_title().

„Plac na Glanc” to projekt, która ma uświadamiać mieszkańcom, że mają wpływa na to, jak wygląda ich otoczenie. Proces projektowania opiera się na dialogu, społecznej partycypacji i odpowiedzialnym projektowaniu. Sąsiedzi uczestniczą w konsultacjach z architektami, pomagają przy tworzeniu małej architektury, a następnie dbają o własne przestrzenie. Projekt ma zachęcać innych mieszkańców do własnych działań na swoich podwórkach. Przez ostatnie lata zrewitalizowano w ten sposób 7 podwórek w różnych dzielnicach Katowic.

Plac na Glanc 2017 / Zdjęcie: Miasto Ogrodów

W tym roku wybrane zostały place przy ul. Pośpiecha 13 na Załężu i podwórko przy ul. Strzelców Bytomskich 13 na Dąbrówce Małej.

Nad projektem podwórka na Załężu będą pracować Ewa Labus, Grzegorz Layer i Michał Centkowski. Na projekt drugiego podwórka, przy ulicy Strzelców Bytomskich, Miasto Ogrodów ogłasza konkurs.

Plac na Glanc 2016 / Zdjęcie: Miasto Ogrodów

Pomysł uczestnika konkursu musi być zgodny z ideą „Placu na Glanc” i powinien być efektem konsultacji z mieszkańcami podwórka. Jury złożone z organizatorów, mieszkańców i partnerów projektu wyłoni wspólnymi siłami zwycięski projekt. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie proszone są o wcześniejsze zgłoszenie mailowe i przesłanie portfolio na adres: katarzyna.stalicka@miastoogrodow.eu do 15 kwietnia 2018 r.

Wiecej informacji o projekcie „Plac na Glanc” można znaleźć tutaj.

Plac na Glanc 2015 / Zdjęcie: Miasto Ogrodów

Tekst: KI
Źródło i Zdjęcia: miasto-ogrodow.eu

DESIGN