Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pod Warszawą powstaje chatka do czytania. To pierwszy taki pomysł w kraju

Bookworm Cabin z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią spędzać wolny czas z książką.
.get_the_title().

Jeśli nie wyobrażacie sobie lepszego relaksu niż zaszyć się w fotelu z książką, to z pewnością przemówi do was ta inicjatywa.

Bookworm Cabin to projekt niewielkiego domku w środku lasu, który służy do tego, aby w nim czytać. Będzie znajdować się zaledwie 50 kilometrów od Warszawy, we wsi Adelin.

Wewnątrz domku projektu pracowni POLE Architekci znajdzie się ogromne, 5-metrowe okno, z którego roztaczać się będzie malowniczy widok, fotel, kominek, łóżko na antresoli i – przede wszystkim – wielki regał wypełniony książkami. Każdy zainteresowany będzie mógł zarezerwować tam pobyt i zrelaksować się z lekturą. – Szukaliśmy miejsca, w którym można się zresetować i zwolnić tempo, nawet na chwilę. Ten domek powstaje po to, żeby w nim siedzieć i chociaż przez chwilę niczego nie musieć. Smartfon można zamknąć w specjalnej szufladce. Patrzeć, czytać, cieszyć się i po prostu być – powiedział w rozmowie z „Elle” jeden z pomysłodawców projektu, Bartłomiej Kraciuk.

Za wnętrz domku odpowiadać będzie Marta Puchalska-Kraciuk z pracownię wnętrzarskiej MP Studio Architektury, która również jest pomysłodawczynią Bookworm Cabin. To dzięki niej domek stanie się przytulny i przyjazny molom książkowym. Autorzy projektu mają nadzieję, że chatka stanie w Adelinie już w 2019 roku.

Aby to się jednak stało, potrzebne jest wasze wsparcie. Na stronie odpalprojekt.pl trwa właśnie zbiórka na budowę Bookworm Cabin.

Cegiełka w wysokości 320 złotych da wam możliwość przenocowania w chatce, kiedy ta zostanie już zbudowana. Za 600 złotych spędzicie w niej dwie noce, a za 900 – trzy. Na osoby chcące wesprzeć projekt mniejszymi kwotami czekają różne upominki. To co, składacie się?

Źródło zdjęć: Bookworm Cabin

DESIGN