Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

POLIŻ DESIGN, czyli nowa designerska marka z Trójmiasta, która wygryzie kiczowate pamiątki!

W Nowym Jorku kupisz Donalda Trumpa z trzęsącą się głową (rzecz totalnie zbędna), a w Trójmieście koszulkę z Trzema Gracjami (Gdańsk, Sopot, Gdynia) od Poliż Design.
.get_the_title().

Rzeczy od Poliż Design chcą mieć nie tylko turyści, ale też mieszkańcy Trójmiasta. Po co komu miniatura foki wygiętej na kamieniu czy statek zamknięty w butelce? Nowa marka, która specjalizuje się w lokalnym designie pokazuje jak mogą wyglądać pamiątki. Souveniry to rzeczy, które łapią kurz, są zbędne i nieprzydatne. Obecnie, gdy w modzie jest minimalizm, inwestowaniw w dobrą jakość Poliż Design to dobre rozwiązanie.

Poliż Design to nowa marka, która skupiona jest na tworzeniu pamiątek z motywem Trójmiasta.

Produkty z ich metką to grafiki, plakaty (drukowane na grubym fotograficznym papierze, dzięki czemu nie blakną), pocztówki, kubki PRL oraz emaliowane, plecaki z lnu, torby (bawełniane, ręcznie szyte w Gdyni), koszulki (100 proc. bawełna) i akcesoria.

Poliż Design należy do Nat Kubiak, fotografki i studentki grafiki na PJATK. Jej zamiłowanie do sztuki i dobrego dizajnu zrodziło się właśnie dzięki fotografii. Minimalizm w grafikach, emocje na zdjęciach, natura we wnętrzarstwie – to elementy, które podziwia. Kubiak tworzy tę markę z wieloma innymi artystami. Pomysł na stworzenie Poliż Design narodził się w kwietniu tego roku, a miesiąc później grafiki były już gotowe do druku. Tak krótki okres wcielenia projektu w życie był możliwy dzięki zorganizowanym, młodym artystom.
Zróbmy coś więcej, pokażmy naszą miłość do dizajnu, grafiki, fotografii i morza. Pokażmy miejscowym i turystom, że nie trzeba kupować statku w butelce z Trójmiasta. Pokażmy, że młodzi ludzie chcą i potrafią – te słowa motywowały młodych artystów.

Część grafik na kubkach (fontowych) jest pokryta mieszanką farby z 24-karatowym zlotem.

Każda grafika nawiązuje do morza i Trójmiasta. Młodzi artyści chcą pokazać więcej indywidualności, chcą dać się odkryć. Planują skierować się ze swoimi dziełami do sklepów z wyposażeniem wnętrz.

Coraz więcej ludzi docenia lokalność, a to akurat może pomóc Poliż Design w zrzeszeniu sympatyków.

Kinga Kossobucka

Jacy artyści rozkręcają nową markę? Kinga Kossobudzka, Aneta Pogorzelska, Marta Maszk, Zuza Konopko, Karolina Krupczyńska, Julia Kiełczewska, Jarosław Rzepka, Michał Krzystyniak i Krzysiu Kobielski.

Trzy gracje- Gdańsk, Sopot, Gdynia

Facebook 

Instagram

Tekst: AN

DESIGN