Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polska marka wyłamuje się z utartych schematów i stawia Twoje potrzeby na pierwszym miejscu

Wnętrzarska marka VOX zaprasza do rozmów o przestrzeniach pozwalających czuć się swobodnie i naprawdę u siebie. Punktem wyjścia są inspiracyjne style życia, które nawiązują do najważniejszych globalnych trendów społecznych.
.get_the_title().

Jak urządzić swoje wnętrze? Zazwyczaj rozważając ten temat, bierzemy pod uwagę modne obecnie style i dekoracje, spośród których próbujemy wybrać to, co najbardziej się nam podoba.

Do nieco innego procesu zachęca VOX, który przy urządzaniu swojego miejsca na ziemi, zachęca do kierowania się własnymi potrzebami i aktualnym sposobem, w jaki żyjemy.

W VOX wciąż powtarzamy jak mantrę, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu. Wracamy do tego zdania, bo jest ono dla nas niezwykle ważne i wyznacza kierunki naszych działań. Dlatego w odniesieniu do aranżacji wnętrz nie chcemy się ograniczać żadną narzuconą konwencją czy etykietą. Każdy z nas ma inne potrzeby, jesteśmy na różnych etapach życia, mamy odmienne zainteresowania i przyzwyczajenia – podkreśla Julita Mańczak, PR manager VOX.

Swój sposób myślenia marka pokazuje w akcji „Porozmawiajmy o wnętrzu”. Zamiast proponować konkretne style dekoracji wnętrza, VOX postawił na dopasowanie pomieszczeń do stylu życia. – Trudno byłoby stworzyć jedną definicję pięknego i szczęśliwego miejsca do życia. Dla nas znacznie bardziej niż styl scandi, glamour czy boho, liczy się to, żeby dom był prawdziwie naszym wnętrzem – tłumaczy Julita Mańczak.

W wyniku wnikliwej obserwacji globalnych trendów społecznych VOX wyodrębnił inspiracyjne style życia, m.in. Ekosystem, Domokrację i Mikrokosmos.

Pierwszy z nich, Ekosystem, odwołuje się do zyskującej rosnącą popularność tendencji życia off-line. W dzisiejszych czasach coraz częściej pragniemy znaleźć się bliżej natury, aby czerpać z niej harmonię i spokój. Dlatego VOX zachęca do tworzenia w naszych domach zielonych zakątków, które będą pozwalały złapać oddech albo popracować w klimacie sprzyjającym kreatywności. We współpracy z projektem botanicznym Ro_ślinka powstał wachlarz podpowiedzi i pomysłów na praktykowanie stylu życia w zgodzie z naturą. W wybranych salonach odbyły się także warsztaty ze specjalistami od zieleni w domu.

Rytm życia domowników zmienia się wraz z upływającymi latami, a mieszkanie i jego funkcje powinny za tymi zmianami nadążać.

Inspiracyjny styl życia Domokracja pokazuje, że łączenie świata dorosłych i dzieci na jednej przestrzeni nie musi być trudne.

Domokracja koncentruje się na rodzinnych wnętrzach i tworzeniu wspólnych miejsc dla dzieci oraz ich rodziców. Zaproszeni przez VOX eksperci z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren doradzają jak stworzyć inspirującą i uczącą przestrzeń, dzięki której maluchy mogą rozwijać umiejętności poznawcze, emocjonalne i społeczne.

Kolejny kierunek proponowany przez VOX to Mikrokosmos. Odwołuje się on do potrzeby spędzania czasu w pojedynkę i proponuje sprytne rozwiązania dla niewielkich przestrzeni.

Jest taki moment w życiu, kiedy potrzebujemy miejsca tylko dla siebie. Nawet niewielkiego, może całkiem maleńkiego, ale własnego. W ramach Mikrokosmosu VOX zaprasza do rozmów o takich przestrzeniach.

W ramach tego stylu o eksperckie porady zostali poproszeni architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie, którzy na FB Wnętrza VOX doradzają jak wykorzystać potencjał małego metrażu.

Więcej rozmów o wnętrzach możecie znaleźć na Instagramie, Facebooku i stronie internetowej marki VOX.

Akcja “Porozmawiajmy o wnętrzu” zapoczątkowana została w zeszłym roku i również odbiegała od standardowej komunikacji marek wnętrzarskich. Zaproszona przez VOX psychoterapeutka i psycholożka Katarzyna Miller odpowiadała na pytania o to, co jest w życiu najważniejsze. W cyklu znalazły się dyskusje o szczęściu, miłości, kobiecej sile, a także o lęku czy negatywnych emocjach.

Zapisy tych rozmów, w których wzięli udział m. in. Zbigniew Zamachowski, Robert Żołędziowski czy Wojciech Błach, możecie zobaczyć na stronie marki, a także na kanale YouTube.

DESIGN