Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polska projektantka stworzyła piękny zestaw do domowej fermentacji

Tegoroczna absolwentka Akademii Sztuk Pięknych Katarzyna Konińska-Wasielewska stworzyła M°Or – nowoczesny zestaw do domowej fermentacji.
.get_the_title().

Katarzyna, oprócz dyplomu z wrocławskiej ASP, może pochwalić się studiami i licencjatem z Wzornictwa w Warszawie oraz Bratysławie, gdzie rozwinęła zamiłowanie do ceramiki oraz szkła. Obecnie tworzy wzory ceramiczne w kameralnej pracowni na warszawskim Mokotowie. Jej prace są efektem proekologicznego projektowania i zaangażowania społecznego.

Jej najnowszy projekt, M°Or pozwala na powrót do dawnych zwyczajów, kiedy to produkcja domowych, fermentowanych produktów była na porządku dziennym.

źródło: www.makeme.lodzdesign.com

Z pomocą zaprojektowanych przez nią naczyń może stać się to na nowo popularne – i oby tak było, ponieważ wartości odżywcze kiszonek mają nieoceniony wpływ na nasze zdrowie.

M°Or jest minimalistyczny, elegancki, w dodatku prosty w obsłudze i odpowiedni zarówno dla amatorów kuchni, jak i profesjonalnych kucharzy.

źródło: www.makeme.lodzdesign.com

Przeźroczysta misa pozwala na obserwację procesu fermentacji, a powstające w kiszonce zapachy są natychmiast pochłaniane dzięki filtrowi z węglem aktywnym. W zestawie znajduje się również pobierak, którym można zebrać sok z kiszonek. Wszystkie elementy zostały wykonane ręcznie w tradycyjny sposób. Póki co projekt jest w fazie prototypowej, ale już niedługo będzie go można zamówić.

źródło: www.makeme.lodzdesign.com

Tekst: Marta Mankiewicz

DESIGN