Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polski Nest na liście najlepiej zaprojektowanych przestrzeni coworkingowych na świecie według Wallpaper

Polska przestrzeń coworkingowa NEST została wyróżniona przez prestiżowy magazyn Wallpaper. Za bryłę odpowiada studio Grupa 5 Architekci, a za projekt wnętrza – studio Beza Projekt, marbling w wykonaniu Katarzyny Korzenieckiej.
.get_the_title().

Ośmiopiętrowa przestrzeń mieści się przy ulicy Pięknej 49 w Warszawie, naprzeciwko Hali Koszyki. Wśród jej najemców znaleźli się freelancerzy, projektanci oraz większe firmy. Tym, co wyróżnia Nest jest z pewnością świetny design oraz funkcjonalność, za którą miejsce zostało wyróżnione przez prestiżowy magazyn Wallpaper. Za projektem budynku stoi studio architektoniczne Grupa5 Architekci, wnętrza powstały przy współpracy z pracownią Beza Projekt oraz specjalistką od unikalnej techniki zdobienia – marblingu – Katarzyną Korzeniecką. Klimat Nest tworzą meble i dodatki polskich marek m.in. MDD odpowiadającej za krzesła i fotele czy Chors projektującej oświetlenie.

Zależy nam na tym, aby przestrzeń i marka the Nest były lokalne i autentyczne, dlatego współpracujemy z rodzimymi twórcami i producentami – mówi Wojciech Ponikowski, Partner the Nest i CEO Futu, studia odpowiedzialnego za koncepcję, założenia projektowe oraz brand design marki.

W the Nest można napić się kawy z mokotowskiej palarni kawy speciality Czarna Fala, kombuchy od Brothers and Sisters czy zjeść pieczywo z pobliskiej piekarni. Dzięki temu w warszawskim coworku czuć to, że jest zakorzeniony w tym mieście i wyrasta z potrzeb i upodobań jego mieszkańców. Taki model współpracy z lokalnymi biznesami i inicjatywami przeniesiemy do kolejnych miejsc tworzonych pod szyldem the Nest – dodaje Ponikowski.

W coworku znalazło się miejsce dla tymczasowych concept storów. Od soboty 27 października przez kolejny miesiąc w galerii na dwóch najniższych kondygnacjach budynku będzie działał butik Yestersen – polskiej platformy e-commerce specjalizującej się w sprzedaży unikatowych mebli i wzornictwa XX wieku.

Użytkownicy przestrzeni Nest mają do dyspozycji indywidualne biurka w otwartej, wspólnej przestrzeni oraz prywatne gabinety klasy premium.

Nest jako jedyny cowork na polskim rynku oferuje wsparcie dla pracujących rodziców: piętro dostosowane do pociech oraz możliwość profesjonalnej opieki nad nimi.

The Nest jest miejscem, które urzeczywistnia ideę work-life balance, przestrzenią biurową nowej generacji dostępną 24/7 – mówi Marta Rzepka, dyrektor zarządzająca the Nest

Twórcy the Nest podkreślają także, że nowo powstały cowork ma być nie tylko miejscem codziennej pracy, ale też platformą wymiany pomysłów i doświadczeń – klubem, w którym będą spotykać się przedstawiciele świata designu i biznesu. 220-metrowa przestrzeń przeznaczona na wydarzenia specjalne otwarta jest dla osób spoza Nest. Będą w niej organizowane cykliczne spotkania dotyczące projektowania, biznesu, technologii oraz inspirujących idei, prowadzone m.in. przez cenionych biznesmenów i twórców z różnych branż.

Członkowie warszawskiego klubu mogą korzystać z przestrzeni coworkingowych w różnych miejscach świata – Alma w Sztokholmie, Canopy Space w San Francisco i innych butikowych coworków w Paryżu, Londynie, Kopenhadze, Szanghaju czy Nowym Jorku.

 

Więcej informacji na stronie thenest.pl.

DESIGN