Polski Nest na liście najlepiej zaprojektowanych przestrzeni coworkingowych na świecie według Wallpaper

Polska przestrzeń coworkingowa NEST została wyróżniona przez prestiżowy magazyn Wallpaper. Za bryłę odpowiada studio Grupa 5 Architekci, a za projekt wnętrza – studio Beza Projekt, marbling w wykonaniu Katarzyny Korzenieckiej.
.get_the_title().

Ośmiopiętrowa przestrzeń mieści się przy ulicy Pięknej 49 w Warszawie, naprzeciwko Hali Koszyki. Wśród jej najemców znaleźli się freelancerzy, projektanci oraz większe firmy. Tym, co wyróżnia Nest jest z pewnością świetny design oraz funkcjonalność, za którą miejsce zostało wyróżnione przez prestiżowy magazyn Wallpaper. Za projektem budynku stoi studio architektoniczne Grupa5 Architekci, wnętrza powstały przy współpracy z pracownią Beza Projekt oraz specjalistką od unikalnej techniki zdobienia – marblingu – Katarzyną Korzeniecką. Klimat Nest tworzą meble i dodatki polskich marek m.in. MDD odpowiadającej za krzesła i fotele czy Chors projektującej oświetlenie.

Zależy nam na tym, aby przestrzeń i marka the Nest były lokalne i autentyczne, dlatego współpracujemy z rodzimymi twórcami i producentami – mówi Wojciech Ponikowski, Partner the Nest i CEO Futu, studia odpowiedzialnego za koncepcję, założenia projektowe oraz brand design marki.

W the Nest można napić się kawy z mokotowskiej palarni kawy speciality Czarna Fala, kombuchy od Brothers and Sisters czy zjeść pieczywo z pobliskiej piekarni. Dzięki temu w warszawskim coworku czuć to, że jest zakorzeniony w tym mieście i wyrasta z potrzeb i upodobań jego mieszkańców. Taki model współpracy z lokalnymi biznesami i inicjatywami przeniesiemy do kolejnych miejsc tworzonych pod szyldem the Nest – dodaje Ponikowski.

W coworku znalazło się miejsce dla tymczasowych concept storów. Od soboty 27 października przez kolejny miesiąc w galerii na dwóch najniższych kondygnacjach budynku będzie działał butik Yestersen – polskiej platformy e-commerce specjalizującej się w sprzedaży unikatowych mebli i wzornictwa XX wieku.

Użytkownicy przestrzeni Nest mają do dyspozycji indywidualne biurka w otwartej, wspólnej przestrzeni oraz prywatne gabinety klasy premium.

Nest jako jedyny cowork na polskim rynku oferuje wsparcie dla pracujących rodziców: piętro dostosowane do pociech oraz możliwość profesjonalnej opieki nad nimi.

The Nest jest miejscem, które urzeczywistnia ideę work-life balance, przestrzenią biurową nowej generacji dostępną 24/7 – mówi Marta Rzepka, dyrektor zarządzająca the Nest

Twórcy the Nest podkreślają także, że nowo powstały cowork ma być nie tylko miejscem codziennej pracy, ale też platformą wymiany pomysłów i doświadczeń – klubem, w którym będą spotykać się przedstawiciele świata designu i biznesu. 220-metrowa przestrzeń przeznaczona na wydarzenia specjalne otwarta jest dla osób spoza Nest. Będą w niej organizowane cykliczne spotkania dotyczące projektowania, biznesu, technologii oraz inspirujących idei, prowadzone m.in. przez cenionych biznesmenów i twórców z różnych branż.

Członkowie warszawskiego klubu mogą korzystać z przestrzeni coworkingowych w różnych miejscach świata – Alma w Sztokholmie, Canopy Space w San Francisco i innych butikowych coworków w Paryżu, Londynie, Kopenhadze, Szanghaju czy Nowym Jorku.

 

Więcej informacji na stronie thenest.pl.

DESIGN