Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polskie meble projektowane z myślą o introwertykach, którzy chcą pozostać w swojej strefie komfortu

Lubisz skandynawski design i samotne wieczory z książką w swojej prywatnej strefie komfortu? Zajrzyj na stoisko marki meblowej NORDIFRA podczas targów Warsaw Home 2017.
.get_the_title().

Styl skandynawski w ostatnich latach stał się jednym z najpopularniejszych styli na polskim rynku meblarskim. Według badań KPMG jako swój ulubiony wskazuje go aż 22 proc. konsumentów. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę to, że 24 proc. ankietowanych wskazuje styl minimalistyczny, który bardzo często przenika się ze skandynawskim, to okaże się, że prawie połowa Polaków lubi we wnętrzach proste, lekkie formy o jasnej kolorystyce. Nie zawsze tak było, bo długo w naszym kraju dominowały style klasyczny i rustykalny. Skąd więc ta zmiana? Sporo w tym zakresie zrobiły magazyny wnętrzarskie a także Instagram, gdzie od lat jesteśmy bombardowani zdjęciami jasnych skandynawskich wnętrz pełnych elementów z naturalnego drewna.

Do popularności stylu skandynawskiego przyczynił się także wzrost świadomości konsumentów, którzy zrozumieli, że proste, ponadczasowe meble doskonale sprawdzają się jako tło dla różnych bardziej wyrazistych dodatków.

Skorzystały na tym polskie firmy wnętrzarskie, które odpowiednio wcześnie wyczuły tendencję, wprowadzając do swoich ofert kolekcje w stylu skandynawskim, lub tworząc zupełnie nowe marki, które czerpią garściami z najlepszych skandynawskich wzorców. Jedną z takich marek jest NORDIFRA, która oferuje niezwykle spójne minimalistyczne biurka, stoły, krzesła, regały, lampy czy zegary. Nie jest to jednak zimny minimalizm, który bardziej kojarzy się z laboratorium niż z domem. Stylistyka mebli i dodatków polskiej firmy wpisuje się bowiem w nurt ciepłego skandynawskiego minimalizmu, co podkreślają m.in. zaokrąglone krawędzie nóżek oraz widoczne elementy z naturalnego drewna, które dobrze komponują się z bielą.

Skandynawski design nie był jednak jedyną inspiracją dla założycieli NORDIFRY. Meble i dodatki marki były bowiem projektowane z myślą o introwertykach, dla których największą przyjemnością jest spędzenie wieczoru z książką lub z samym sobą w zaciszu własnego mieszkania. Skąd pomysł?

– Gdy cały świat pędzi w nieokreślonym kierunku, my proponujemy inne rozwiązanie – powrót do strefy komfortu, rozluźnienie i postępowanie zgodnie z własnymi przekonaniami.

Nasze meble istnieją, by pomóc w stworzeniu idealnego miejsca, w którym odnajdziecie spokój, ciszę i skupienie.

Miejsca, w którym będziecie mogli przygotować się na kolejny dzień życia w ogłuszającym świecie. NORDIFRA hołduje introwertykom, a introwersja to wyjątkowa cecha i zasługuje na swoją przestrzeń. – tłumaczą twórcy marki marki.

Trudno się z tym nie zgodzić. Z projektów mebli i dodatków wnętrzarskich marki bije bowiem prostota i harmonia, cechy, które bardzo pomagają osiągnąć wewnętrzny. Najlepiej jednak przekonajcie się sami, bo NORDIFRA już w ten weekend wystawia się na targach Warsaw Home 2017 (stanowisko E1-B w hali E), które odbędą się w dniach 6-8 października w podwarszawskim Nadarzynie.

Kolekcja CUBES

Kolekcja CUBES to nie tylko system prostokątnych dwustronnie otwartych pudeł przeznaczonych do budowania regału. Do dyspozycji klientów twórcy marki oddali trzy rozmiary pudeł, dwa rozmiary nóg, dwie lampy i głośnik bluetooth. Wszystkie te elementy są ze sobą kompatybilne. Można je dowolnie ustawiać, łącząc pudła spinkami.

Kolekcja MD.Folcha

Projektanci NORDIFRA stworzyli meble z których korzystać może cała rodzina. Stoły, biurka i krzesła z kolekcji MD.Folcha powstały bowiem dzięki połączeniu ciepłej i przyjemnej olchy z blatów z mocnym laminatem pozwalającym na chwilę zapomnienia. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy bać się zabrudzeń – kawy i kredek wyjeżdżających poza kartkę.

Kolekcja 15x25mm

Regały, stoły, biurka, garderoby i stojaki z kolekcji 15x25mm są rozwiązaniem dla osób ceniących sobie możliwość demontażu, a co za tym idzie przemieszczania, a nawet schowania części mebli np. za szafę. Metalowy stelaż i bukowe blaty, prosta ponadczasowa konstrukcja. Będzie idealnie pasować do każdego wnętrza.

Kolekcja Sticks

Kolekcja Sticks zainspirowana została naturą, jej najprostszą i najbardziej oczywistą drewnianą formą, czyli kijem. Bezpośrednie przeniesienie tego kształtu, prosto z lasu do domu pozwoliło projektantom marki stworzyć lekkie i delikatne stoliki i lampy. Ich prosta forma jest odpowiedzią na szum form i skomplikowanych rozwiązań, który otacza nas każdego dnia.

Olchowy klocek stanowiący podstawę kolekcji Blocks jest prostą, kubiczną bryłą, pozbawioną jakichkolwiek motywów dekoracyjnych. Dzięki temu lampy i zegary z tej kolekcji idealnie wpasują się w każde wnętrze.

DESIGN