Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Powalająca przemiana 2-pokojowego mieszkania w łódzkiej kamienicy. Koszt? 55 tys. zł

Okazuje się, że można zrealizować remont mieszkania niskimi kosztami, a w dodatku w świetnym stylu. Zobaczcie minimalistyczny wystrój, który może stać się inspiracją.
.get_the_title().

Wystrój mieszkania dwupokojowego w Łodzi o powierzchni 50 metrów kwadratowych został zaaranżowany przez miłośnika stylu skandynawskiego. Pomieszczenia czekał generalny remont, zmieniono wszystko – począwszy od układu pomieszczeń, aż po wszystkie instalacje.

Problemy, na jakie natrafił wykonawca (związany ze Scandilove)  w trakcie prac remontowych to m.in. ściana, która miała być z cegły, a okazała się drewnianą przeszkodą pełną gwoździ (wszystkie trzeba było usunąć). Twórca metamorfozy zwraca również uwagę, że jeśli usuwamy ściany, to powinniśmy pamiętać, że podłogi mogą być na różnych poziomach, a w przypadku mocno osłabionego tynku, zachodzi konieczność zastosowania tynku typu siatka.

Przy stosowaniu się do wszystkich zasad fachowego remontowania, efekt który osiągnął Łukasz, okazał się zdumiewający. Z zupełnie zdewastowanej przestrzeni stworzył jasne, przestrzenne i minimalistyczne wnętrze, w którym przybywanie to sama przyjemność. To, co podoba nam się w tym mieszkaniu najbardziej, to zachowanie pierwotnych starych pieców kaflowych i drewnianej podłogi.

Całkowity koszt remontu mieszkania, który trwał 4 miesiące, wyniósł 55 tys. zł.

Zazwyczaj remont mieszkań w kamienicy do kapitalnego remontu kosztuje pomiędzy 1000-1500 zł za metr kwadratowy, dlatego taka cena za powierzchnię 50 metrów kwadratowych robi wrażenie.

DESIGN