Powstał fotel mający wspierać codzienne praktyki medytacyjne

Ten projekt zainteresuje zwłaszcza tych, dla których słowo sukhasana, oznaczające podstawową asanę siedzącą, nie brzmi jak czarna magia. W teorii ta pozycja łatwego siedzenia, jak ładnie się nazywa, nie powinna sprawiać trudności, ale wiemy, że w praktyce bywa różnie – niekiedy ciało nie słucha umysłu. Na szczęście na ratunek przychodzi studio projektowe Alter Ego.
.get_the_title().

Petal Chair, gdyż tak nazywa się projekt studia Alter Ego, to idealne rozwiązanie dla tych, którym trudno medytować z powodu fizycznego dyskomfortu.

Ale przyda się także lubiącym po prostu wygodnie odpoczywać. A więc w zasadzie wszystkim.

Fotel ma wysokie oparcie oraz obszerne siedzisko, zapewniające użytkownikowi komfortowy relaks. Wygodne, szerokie podłokietniki są nie tylko ciekawym elementem wizualnym, ale przede wszystkim praktycznym – można na nich wygodnie oprzeć ręce i skrzyżowane nogi. Dzięki temu podczas medytacji nie będzie irytował nas ból ciała. Z pewnością za projekt podziękują także nasze plecy, zwłaszcza że przymocowana z tyłu poduszka zapewni im dodatkowe wsparcie. Fotel został nagrodzony w ubiegłym roku w prestiżowym konkursie European Product Design Award – doceniono nie tylko funkcjonalność, ale i przypominający egzotyczną orchideę wygląd.

Tekst: Ola Oleszek
Zdjęcia: yankodesign.com

DESIGN