Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Powstał fotel mający wspierać codzienne praktyki medytacyjne

Ten projekt zainteresuje zwłaszcza tych, dla których słowo sukhasana, oznaczające podstawową asanę siedzącą, nie brzmi jak czarna magia. W teorii ta pozycja łatwego siedzenia, jak ładnie się nazywa, nie powinna sprawiać trudności, ale wiemy, że w praktyce bywa różnie – niekiedy ciało nie słucha umysłu. Na szczęście na ratunek przychodzi studio projektowe Alter Ego.
.get_the_title().

Petal Chair, gdyż tak nazywa się projekt studia Alter Ego, to idealne rozwiązanie dla tych, którym trudno medytować z powodu fizycznego dyskomfortu.

Ale przyda się także lubiącym po prostu wygodnie odpoczywać. A więc w zasadzie wszystkim.

Fotel ma wysokie oparcie oraz obszerne siedzisko, zapewniające użytkownikowi komfortowy relaks. Wygodne, szerokie podłokietniki są nie tylko ciekawym elementem wizualnym, ale przede wszystkim praktycznym – można na nich wygodnie oprzeć ręce i skrzyżowane nogi. Dzięki temu podczas medytacji nie będzie irytował nas ból ciała. Z pewnością za projekt podziękują także nasze plecy, zwłaszcza że przymocowana z tyłu poduszka zapewni im dodatkowe wsparcie. Fotel został nagrodzony w ubiegłym roku w prestiżowym konkursie European Product Design Award – doceniono nie tylko funkcjonalność, ale i przypominający egzotyczną orchideę wygląd.

Tekst: Ola Oleszek
Zdjęcia: yankodesign.com

DESIGN