Powstała mapa, która pokazuje, gdzie powstaje najlepszy design. Polska oceniona lepiej niż Szwecja!

Mapa powstała na podstawie zestawienia World Design Rankings.
.get_the_title().

World Design Rankings to ogólnoświatowe zestawienie państw, które punktuje ich osiągnięcia w designie. Ranking tworzony jest w oparciu o liczbę sukcesów projektantów wyróżnionych w corocznym konkursie A’ Design Awards.

Ostatnie zestawienie to podsumowanie ostatnich 7 lat, a Polska plasuje się w nim na 21. pozycji – wyżej (!) niż m.in. Szwecja.

Na czele tabeli znajdują się Stany Zjednoczone, przed Chinami, Japonią, Włochami i Hongkongiem.

Zestawienie ma na celu zaprezentowanie ekonomistom i dziennikarzom kluczowych danych z dziedziny designu. Wyróżnia wartościowe projekty i zwraca uwagę branży na państwa, w których rodzi się nowy kreatywny potencjał. Do takich należą między innymi Kosowo, Swaziland czy Armenia – kraje, które do tej pory nie słynęły raczej z dobrego designu. Ich pojawienie się w rankingu z pewnością otworzy pochodzącym z nich projektantom drogę do zagranicznych rynków.

Zestawienie wskazuje na mocne strony designu w poszczególnych państwach, ale i zwraca uwagę na jego słabości oraz możliwości rozwoju. Jest najbardziej kompleksowym zbiorem danych z dziedziny międzynarodowego designu.

Źródło: designboom

DESIGN