Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Poznańska Arena odzyska dawny blask i stanie się nowoczesnym sportowo-widowiskowym kompleksem

Hala Widowiskowo-Sportowa Arena, która powstała w latach 70., zostanie gruntownie wyremontowana. Za projekt modernizacji, która rozpocznie się w 2020 roku, odpowiada biuro CDF Architekci.
.get_the_title().

Arena to historyczny punkt na mapie Poznania, do którego wielu mieszkańców czuje sentyment. Odbudowa takiego miejsca ma wyjątkowe znaczenie.

Obiekt jest aktualnie w rękach Międzynarodowych Targów Poznańskich, które pragną tchnąć w niego drugie życie i sprawić, aby znów stał się jedną z najchętniej odwiedzanych miejscówek.

Autorem projektu modernistycznego kompleksu, który powstał w 1974 roku, był architekt Jerzy Turzeniecki. Teraz modernizacją budynku zajmą się projektanci z biura CDF Architekci, którzy zaprezentowali swój najnowszy pomysł na konferencji prasowej z udziałem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Dzięki modernizacji Areny, Poznań będzie miał nowoczesny obiekt widowiskowo-sportowy, w którym będą mogły odbywać się ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe – powiedział na konferencji prezydent miasta.

Modernizacja obiektu zaplanowana jest na lata 2020 i 2021. Projekt zakłada pozostawienie w niezmienionej formie elewacji budynku. Remont obejmie tylko pokrycie dachowe. W zewnętrznym wyglądzie dominować będą stal, beton i szkło. Całkowitej przebudowie ulegnie wnętrze, którego design będzie stawiał na elegancki i ponadczasowy minimalizm. Nowy obiekt będzie mógł pomieścić nawet 9 tysięcy gości.

Przedstawiona koncepcja, oprócz remontu Hali Widowisko-Sportowej, zakłada także modernizację jej otoczenia.

Przebudowie ulegnie znajdujący się przed obiektem Plac Olimpijski. Będzie to zielone miejsce rekreacji i spotkań poznaniaków.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: cdf.net.pl

DESIGN