Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Projekt polskiego studia Reform Architekt, po raz kolejny doceniony

Dom z trójkątem w roli głównej w Szczecinie to kolejny innowacyjny projekt od pracowni Reform Architekt, który wzbudził zainteresowanie na świecie. Marcin Tomaszewski z pracowni Reform Architekt zdobywa uznanie w świecie architektury oraz staje się rozpoznawalny na równi z Robertem Koniecznym z KWK Promes.
.get_the_title().

Na nietypowej, kanciastej, a przez to niezwykle trudnej do zagospodarowania działce pod Szczecinem zrealizowano projekt innowacyjnego domu autorstwa architekta Marcina Tomaszewskiego ze studia Reform Architekt. Główną inspirację dla budynku – zarówno jego bryły, jak i fasady – stanowią geometryczne kształty, z trójkątem na czele.

Źródło: designboom

Z lotu ptaka kształt domu przypomina trapez z doczepionym do niego trójkątem w innym kolorze. Z kolei z profilu bryła prezentuje się tak, jakby składała się z kilku osobnych segmentów w innych kształtach i kolorach.

Geometryczne formy sprawiają, że całość staje się bardziej dynamiczna, wyróżniając się na tle sąsiedniej, tradycyjnej zabudowy podmiejskiej.

Budynek, za sprawą swojej oryginalnej bryły, świetnie wpisuje się z kolei w nieregularny kształt działki budowlanej.

Źródło: designboom
Źródło: designboom

Fasada domu to kombinacja trzech materiałów i kolorów – dominuje czarna okładzina, silnie kontrastująca z białym tynkiem oraz delikatną szarością betonu.

Źródło: designboom
Źródło: designboom

Wnętrza pełne są naturalnego światła, które swobodnie wpada do środka poprzez liczne okna – niektóre także w kształcie trójkąta.

Dominują w nich drewno oraz beton, materiały, które nadają im przytulnie industrialny charakter.

Na nowoczesne, eleganckie wyposażenie składają się wyjątkowe perełki designu – elementy oświetlenia, stoliki kawowe w salonie czy krzesła przy stole w jadalni.

Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom

Projekt idealnie wpisuje się w nurt współczesnej polskiej architektury z charakterem, a Marcin Tomaszewski z pracowni Reform Architekt zdobywa sobie uznanie w branży i w świecie architektury oraz staje się rozpoznawalny na równi z Robertem Koniecznym z KWK Promes.

Źródło: designboom

DESIGN