Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Przedszkole zaprojektowane w latach 30. przez znaną artystkę stanie w Łodzi

Władze Łodzi i lokalnej Akademii Sztuk Pięknych postanowiły zrealizować projekt, który odkopano po niemal 90 latach.
.get_the_title().

W latach 30. XX wieku łódzka artystka Katarzyna Kobro stworzyła abstrakcyjny model przestrzenny budynku. Chciała, by znalazło się w nim przedszkole. Po niemal 90 latach projekt odkopano, a władze Łodzi i lokalnej APS postanowiły go zrealizować. Architekt miasta unowocześnił stary projekt w taki sposób, by budynek odpowiadał współczesnym standardom.

Władze miasta rozważają dwa warianty przedszkola: jednokondygnacyjne i dwupiętrowe.

Według pierwszego większość sal dydaktycznych, pomieszczeń gospodarczych i nauczycielskich znajdowałoby się pod ziemią – nie byłoby tam ciemno, gdyż przez wielkopowierzchniowe przeszklenie od strony stawu wpadałoby mnóstwo światła. Według drugiego wariantu budynek byłby znacznie obszerniejszy, a większość pomieszczeń użytkowych znajdowałoby się na piętrze.

Właściwy projekt zostanie wybrany kolegialnie przez zarząd ASP, przy którym ma powstać przedszkole. Idea jego budowy spotkała się z ogromnym poparciem łodzian. Choć do otwarcia jego drzwi dla przedszkolaków jeszcze bardzo daleko, to już pojawiły się zapytania na temat liczby miejsc i rekrutacji.

Źródło: Wyborcza.pl

DESIGN