Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Przemyślanie zaprojektowana chińska kawiarnia edukuje i rozwija umiejętności najmłodszych

Lolly-Laputan Kids Café to pierwsza edukacyjna, rodzinna kawiarnia w Dalian w Chinach. Zaprojektowana została przez studio Wutopia Lab z Szanghaju, które inspirował się przede wszystkim wyimaginowanymi krainami z bajek.
.get_the_title().

Kawiarnia oparta jest na koncepcji uczenia się poprzez rozrywkę.

Studio Wutopia Lab mówi, że jest to pierwsza edukacyjna, rodzinna kawiarnia w Chinach.

Zewnętrzna fasada lokalu, wykonana z perforowanych paneli aluminiowych, ma przypominać przecięcie fali wodnej i oddzielać rzeczywistość od bajkowego krajobrazu stworzonego przez Wutopia Lab.

źródło: CreatAR Images
źródło: CreatAR Images

Po wejściu znajdujemy się w głównym lobby, które stanowi okrągłe pomieszczenie, a miejsca siedzące otacza coś, co projektanci określają jako las świateł. Zbudowany jest z 1000 podświetlanych akrylowych rur zawieszonych na suficie. Cała konstrukcja ma symulować efekt światła słonecznego przebijającego się przez gęste warstwy liści w lesie.

Po przejściu przez lobby jesteśmy już w przestrzennej kawiarni stworzonej w sposób, który ma przypominać miasto w chmurach – Cloudy Town.

Rzędy pofalowanych, białych paneli, które biegną po podłodze i suficie, to właśnie elementy mające nawiązywać do podniebnego wystroju.

źródło: CreatAR Images

Dzieci mogą biegać wśród „chmur” i korzystać z takich atrakcji jak karuzela, ukryte domki na drzewie, zjeżdżalnie czy boisko do gry w piłkę.

W Cloudy Town znajduje się również szereg drewnianych konstrukcji przypominających dom bądź supermarket, które zawierają miniaturowe akcesoria odpowiednie dla dzieci.

źródło: CreatAR Images
źródło: CreatAR Images

Jest nawet przytulna, miniaturowa jadalnia z kominkiem, sztucznymi świecami i błyszczącymi srebrnymi naczyniami – wszystko to również zostało zmniejszone do rozmiarów dziecięcych.

Dla aspirujących młodych aktorów na końcu kawiarni wydzielono miejsce na scenę do występów. Odgradza je czerwona, aksamitna zasłona, za którą kryje się parkiet. Wszystko po to, aby rozwijać umiejętności społeczne i motoryczne dzieci.

Toalety są również fantazyjnie urządzone – ta dla chłopców dziewcząt inspirowana jest jasnymi kolorami i watą cukrową, a dla chłopców motywem podróży kosmicznych.

źródło: CreatAR Images
źródło: CreatAR Images

Przy tak przemyślanie stworzonych atrakcjach dla najmłodszych rodzice z powodzeniem mogą zająć miejsca w wygodnych fotelach przy stolikach i obserwować bezpiecznie bawiące się pociechy.

źródło: CreatAR Images

Zdjęcia: CreatAR Images
Tekst: Marta Mankiewicz

DESIGN