Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Przyszłość edukacji? Innowacyjna szkoła stworzona przez WeWork

Za ujawniony niedawno projekt nowoczesnej szkoły odpowiada słynna pracownia Bjarke Ingels Group.
.get_the_title().

WeWork to amerykańska firma, która specjalizuje się w wynajmowaniu atrakcyjnych przestrzeni coworkingowych freelancerom i start-upom z branży technologicznej. Od 2010 roku niezwykle szybko się rozwija, stając się liderem nie tylko branży biur i miejsc do pracy, ale także w dziedzinie colivingu (WeLive) czy wellness (Rise by We). WeWork niedawno weszło także na rynek polski, udostępniając dwie przestrzenie coworkingowe w Warszawie. Firma nie przestaje się rozwijać, prezentując światu coraz to bardziej innowacyjne pomysły i rozwiązania.

Ostatnim projektem WeWork są nowoczesne szkoły.

WeGrow to prototyp mikroszkoły rozpoczynającej działalność przy siedzibie WeWork w Nowym Jorku. Opiera się na idei zerwania z tradycyjnym modelem edukacji kultywowanym w większości współczesnych szkół i nauki w interaktywnym, pobudzającym środowisku.

Jak stworzyć takie właśnie środowisko? Zadanie to zlecone zostało słynnej pracowni architektonicznej Bjarke Ingels Group. Jej projektanci stworzyli wnętrze, które promuje inkluzywność i współpracę. Modułowe klasy, wspólne przestrzenie wypełnione meblami i przedmiotami, z którymi wchodzić można w aktywne interakcje oraz wertykalny ogród do uprawy roślin, warzyw i owoców to tylko niektóre z jego elementów.

Na klimat sprzyjający nauce w spokoju i skupieniu wpływają neutralne kolory, naturalne materiały wykończeniowe i akustyczne, tłumiące hałas, tzw. “chmury”.

Szkoła stworzona przez WeWork opiera się na koncepcji edukacji praktycznej, przedsiębiorczej i umieszczonej w ramach konkretnego kontekstu społecznego, kulturowego i ekonomicznego. Ma ona za zadanie pobudzić uczniów i wydobyć z nich ich największe talenty.

Pierwsza eksperymentalna placówka w ramach WeGrow, znajdująca się w nowojorskiej dzielnicy Chelsea, właśnie otworzyła swoje drzwi dla uczniów w wieku od 3 do 9 lat.

W przyszłym roku przyjmować też będzie tych o rok młodszych i starszych.

Źródło: informacje prasowe, www.wegrow.com, www.wework.com

DESIGN