Przyszłość edukacji? Innowacyjna szkoła stworzona przez WeWork

Za ujawniony niedawno projekt nowoczesnej szkoły odpowiada słynna pracownia Bjarke Ingels Group.
.get_the_title().

WeWork to amerykańska firma, która specjalizuje się w wynajmowaniu atrakcyjnych przestrzeni coworkingowych freelancerom i start-upom z branży technologicznej. Od 2010 roku niezwykle szybko się rozwija, stając się liderem nie tylko branży biur i miejsc do pracy, ale także w dziedzinie colivingu (WeLive) czy wellness (Rise by We). WeWork niedawno weszło także na rynek polski, udostępniając dwie przestrzenie coworkingowe w Warszawie. Firma nie przestaje się rozwijać, prezentując światu coraz to bardziej innowacyjne pomysły i rozwiązania.

Ostatnim projektem WeWork są nowoczesne szkoły.

WeGrow to prototyp mikroszkoły rozpoczynającej działalność przy siedzibie WeWork w Nowym Jorku. Opiera się na idei zerwania z tradycyjnym modelem edukacji kultywowanym w większości współczesnych szkół i nauki w interaktywnym, pobudzającym środowisku.

Jak stworzyć takie właśnie środowisko? Zadanie to zlecone zostało słynnej pracowni architektonicznej Bjarke Ingels Group. Jej projektanci stworzyli wnętrze, które promuje inkluzywność i współpracę. Modułowe klasy, wspólne przestrzenie wypełnione meblami i przedmiotami, z którymi wchodzić można w aktywne interakcje oraz wertykalny ogród do uprawy roślin, warzyw i owoców to tylko niektóre z jego elementów.

Na klimat sprzyjający nauce w spokoju i skupieniu wpływają neutralne kolory, naturalne materiały wykończeniowe i akustyczne, tłumiące hałas, tzw. “chmury”.

Szkoła stworzona przez WeWork opiera się na koncepcji edukacji praktycznej, przedsiębiorczej i umieszczonej w ramach konkretnego kontekstu społecznego, kulturowego i ekonomicznego. Ma ona za zadanie pobudzić uczniów i wydobyć z nich ich największe talenty.

Pierwsza eksperymentalna placówka w ramach WeGrow, znajdująca się w nowojorskiej dzielnicy Chelsea, właśnie otworzyła swoje drzwi dla uczniów w wieku od 3 do 9 lat.

W przyszłym roku przyjmować też będzie tych o rok młodszych i starszych.

Źródło: informacje prasowe, www.wegrow.com, www.wework.com

DESIGN