Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Recykling mody w design – fotele z ubrań Vetements, Rafa Simonsa i Off-White

Recykling mody to nie tylko przetwarzanie starych ubrań w nowe. Okazuje się, że to także tworzenie nowych mebli z niesprzedanych projektów Rafa Simonsa, Maison Margiela, Vetements czy Off-White.
.get_the_title().

Być może brzmi absurdalnie, ale efekty końcowe robią wrażenie. Kto nie chciałby mieć w domu fotela, który jest namacalnym dowodem na to, że moda, design i sztuka użytkowa mogą tworzyć jedną całość? Sklep online LN-CC sprzedający designerskie ubrania oraz projektant Darren Romanelli stworzyli razem kolekcję foteli oraz sofę, które wykonane są z ubrań pochodzących z kolekcji topowych domów mody i projektantów.

Darren Romanelli od dwudziestu lat zajmuje się recyklingiem rzeczy vintage. Tym razem sięgnął po współczesne projekty, bo siadając na jego fotelach, siadacie od razu na ubraniach pochodzących z minionej jesiennej kolekcji Vetements, Martine Rose, Alyx, Maison Margiela, Off-White i Rafa Simonsa.

Zamiast dawać niesprzedane ubrania na wyprzedaż, projektanci zdecydowali się umieścić je w projekcie, który przetrwa znacznie dłużej, niż w szafach kapryśnych i namiętnie podążających za trendami klientów.

Te fotele to minipomniki na cześć mody, designu i recyklingu na najwyższym poziomie.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia: Vogue.com

DESIGN