SAMMANHANG, czyli IKEA dla kolekcjonerów

Nowa kolekcja IKEA pomoże ci w wyeksponowaniu ulubionych przedmiotów.
.get_the_title().

Jeśli waszym hobby jest kolekcjonerstwo, wiecie zapewne o tym, jak ważnym elementem jest odpowiednia ekspozycja zbiorów. Biżuteria, kaktusy w doniczkach, kolekcja starych aparatów fotograficznych czy kompletne bibeloty – wszystko to będzie wyglądać znacznie bardziej efektownie, jeśli zostanie zaprezentowane w przemyślany sposób. Pomóc w tym może nowa kolekcja IKEA.

Siódemka projektantów pracujących nad kolekcją SAMMANHANG szukała odpowiedzi na pytanie, jak wydobyć piękno z ulubionych rzeczy, nie odciągając od nich uwagi.

Szwedzkie słowo „sammanhang” oznacza kontekst. Tak naprawdę chodzi zatem o umieszczenie kolekcji przedmiotów w pewnym kontekście.

Dzięki kolekcji SAMMANHANG chcemy odkryć i dotknąć emocjonalnej strony przechowywania. Seria pozwala dostrzec, że przechowywane przez nas rzeczy potrafią przywołać miłe wspomnienia, uczucie szczęścia, dumy. Dlaczego mielibyśmy pozbywać się ich z naszego życia? Dzięki kolekcjonowaniu cenna przeszłość kryje się w zakamarkach naszych czterech kątów – tłumaczy James Futcher, kierownik artystyczny IKEA.

W nowej kolekcji IKEA każdy zbieracz znajdzie coś dla siebie.

Są więc zaprojektowane przez Lisę Widén i Annę Wallin Irinarchos stojaki i gablotki, na których można wyeksponować ulubione przedmioty, a także pojemniki z siatki czy szkła autorstwa Joela i Kate Booy, w których zmieszczą się muszelki, pierścionki czy kosmetyki. Hanna-Kaarina Heikkilä stworzyła z kolei zestawy pudełek i pojemników, które pomieszczą najróżniejsze skarby.

W kolekcji SAMMANHANG znalazła się także niewielka okrągła półka autorstwa Aarona Probyna, na której można wyeksponować ulubione przedmioty. – Ma prosty, okrągły kształt i neutralny wygląd, który podkreśla charakter oraz urodę eksponowanych na niej przedmiotów. Ustawiaj je tak, jak chcesz – obok siebie, jeden na drugim, w grupach lub osobno – tłumaczy projektant. Probyn stworzył też oryginalny, przeszklony stolik kawowy, wewnątrz którego znalazło się miejsce na ekspozycję ulubionych gadżetów. Z kolei półka ścienna stworzona przez Iinę Vuorivirta jest idealna na przykład na kolekcję pocztówek. Wewnątrz szklanych kopuł autorstwa projektantki zmieszczą się z kolei wszystkie efektowne drobiazgi, a dzięki półkom Henrika Preutza niestraszny już będzie nieporządek w kuchni, przedpokoju czy łazience.

Kolekcja SAMMANHANG dostępna jest od sierpnia wszystkich sklepach IKEA w Polsce.

Seria jest długoterminowa, co oznacza, że wchodzące w jej skład produkty będą obecne w sklepach co najmniej przez sześć miesięcy, do wyczerpania zapasów.

DESIGN