Ściany z roślin – nowy trend dla małych przestrzeni i nie tylko

Rośliny wcale nie muszą zajmować pół podłogi czy parapetu. Dzięki temu sprytnemu sposobowi wprowadzicie zieleń także do małych przestrzeni.
.get_the_title().

Bujna dżungla i mnóstwo zadbanych roślin we własnym domu to marzenie niejednego z nas, szczególnie gdy postępująca urbanizacja wciąż zmniejsza obszary zielone w miastach i izoluje nas od przyrody. Jednak tym, którzy walczą o każdy metr wolnej przestrzeni w mieszkaniu, trudno spełnić marzenie o posiadaniu zielonego kącika.

Tu dobrym rozwiązaniem może okazać się Horticus – modułowy, designerski system ramek do wieszania roślin na ścianie.

źródło: horticus
źródło: horticus

Horticus to wygodny system ogrodnictwa wewnętrznego składający się ze stalowych, odpornych na rdzę ramek, które z łatwością montuje się do ściany wewnętrznej, balkonowej lub zewnętrznej. W ten sposób zyskujemy całą przestrzeń ściany do uprawy bujnych roślin i zieleni.

Świetne, a zarazem designerskie rozwiązanie dla małych przestrzeni, które imponująco będzie prezentować się także na dużej powierzchni.

źródło: horticus
źródło: horticus

Ramki są w różnych rozmiarach i można je dowolnie łączyć, aby uzyskać aranżacje zgodne z własnymi preferencjami.

Wszystkie rośliny w łatwy sposób można umieścić i wyjąć z ramki, co umożliwia codzienną pielęgnację, przesadzanie i zmianę roślin.

Doniczki zapewniają wystarczającą przestrzeń do wzrostu korzeni. Dzięki dostosowanej siatce z otworami rośliny można podlewać nawet wtedy, gdy są przymocowane do ramy, bez konieczności zdejmowania każdego kwiatka. Nie każda z ramek musi zostać wypełniona roślinnością. Kwiaty mogą przeplatać się z innymi dekoracyjnymi elementami, w rezultacie tworząc kompozycję, która upiększy wnętrze.

źródło: horticus

Tekst: Marta Mankiewicz

DESIGN