Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sky Garden – pierwszy zielony apartamentowiec w Szczecinie

Dawny budynek TVP w Szczecinie zmieni się w nowoczesny, zielony wieżowiec. Zobaczcie wizualizacje!
.get_the_title().

Szczecińska pracownia Projektownia Architekci wygrała konkurs architektoniczny na przebudowę siedziby TVP zorganizowany przez Idea-Inwest, który kupił wieżowiec w 2015 roku. Zgodnie z wytycznymi dewelopera, zmieni się nie tylko wygląd budynku przy ul. Niedziałkowskiego, ale też sposobów jego użytkowania.

Na parterze 18-piętrowego wieżowca znajdą się lokale usługowe, na pierwszym i drugim piętrze biura, a na kolejnych 16 piętrach zmieści się 114 apartamentów.

Aż 92 apartamenty Sky Garden będą miały przestronne, zielone tarasy o powierzchni ponad 70 metrów kw., ze specjalnymi systemami nawadniającymi.

Sky Garden – pierwszy zielony apartamentowiec w Szczecinie Sky Garden – pierwszy zielony apartamentowiec w Szczecinie

Duże, trzyszybowe okna zapewnią mieszkańcom komfort oraz piękne widoki m.in. na znajdujący się w pobliżu park Kasprowicza – największy park miejski Szczecina. Architekci przewidzieli także budowę wielopoziomowego parkingu ze 110 miejscami na samochody osobowe.

Najciekawszym rozwiązaniem są duże tarasy z systemem nawadnianych donic, gdzie można posadzić różnorodne rośliny. Dzięki nim wieżowiec pokryje się bujną zielenią.

Przebudowa siedziby TVP z 1980 roku w nowoczesny Sky Garden – pierwszy zielony wieżowiec w Szczecinie – zacznie się w 2020 roku. Budynek będzie gotowy w drugiej połowie 2022 roku.

Sky Garden – pierwszy zielony apartamentowiec w Szczecinie Sky Garden – pierwszy zielony apartamentowiec w Szczecinie

Wizualizacje: Malcherek Studio
Tekst: AB

DESIGN