Słuchawki idealne dla fanów sportu i muzyki? Samoczyszczące się LG TONE Free FN7

Te słuchawki nie tylko dopasowują się do Twoich uszu, doskonale brzmią, ale też same się dezynfekują dzięki lampom UV. LG TONE Free FN7 podążają za Tobą, niezależnie od tego gdzie je zabierzesz i co będziesz robić.
.get_the_title().

Mieliśmy ostatnio okazję przetestować w redakcji bezprzewodowe słuchawki LG TONE Free FN7. Postanowiliśmy nie robić tego zza redakcyjnych biurek, a ruszyć w teren i sięgnąć po ulubiony ostatnio zimowy sport Polaków, czyli biegówki, które obok wycieczek na nartach skiturowych robią zawrotną karierę tej zimy.

Wypożyczyć biegówki można w prawie każdym mieście w Polsce. W Warszawie wypożyczalnie działają m.in. w Powsinie, Kampinosie, na Młocinach, Bielanach, czy na Ursynowie. W weekendy odbywają się tam kursy i szkolenia. Koszt wypożyczenia sprzętu zaczyna się od 25 zł. Tras nie brakuje i nie trzeba jechać do Zieleńca czy Jakuszyc (mekka tego sportu w Polsce), gdzie mamy ponad 100 km tras biegowych, żeby sprawdzić czy to sport dla nas. Biegać można wszędzie: nad Wisłą, czy w parku. Podczas treningu towarzyszyły nam słuchawki LG FN7.

Rozpoczęcie przygody z biegówkami wcale nie są takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Tutaj liczy się technika, inaczej można się szybko zniechęcić. Nie musimy biec jak Justyna Kowalczyk, na początek warto zacząć od spokojnego marszu, by już po kilku minutach poczuć się pewniej. Zuzka, nasza sekretarz redakcji stawiała swoje pierwsze kroki na biegówkach i już złapała bakcyla.

A jak sprawdzają się słuchawki LG Tone Free w terenie?

Zuzka: „Etui mieści się w dłoni, ale nie jest za małe, więc nie trzeba go szukać po kieszeniach czy w torebce. Same słuchawki są dość duże, ale lekkie i bardzo wygodne. Nie wypadają z ucha – nawet podczas dość spektakularnych upadków, które zaliczyłam w śniegu. Muszę przyznać, że nie lubię słuchawek dousznych właśnie z tego względu, ale duże nauszne słuchawki nie nadają się do uprawiania sportu. W tych nie czułam ucisku, bardzo szybko o nich zapomniałam i nie bałam się, że zgubię je w śniegu, bo trzymają się bardzo dobrze”.

W LG TONE Free FN7 zastosowano spiralną konstrukcję z żelu medycznego, wkładki są z nietoksycznego, hipoalergicznego materiału i idealnie dopasowują się do ucha. W zestawie dostajemy trzy rozmiary wkładek, dzięki czemu możemy znaleźć idealne dopasowanie. Puszczamy zatem ulubioną muzykę i ruszamy w teren. Okazuje się, że biegówki to świetny trening aerobowy. W ciągu godzinnego marszu spalimy nawet 600 kcal, co szybko poczuliśmy. Niby powoli, ale wszystkie mięśnie rozgrzane.

Zuzka: „Fajnie, że słuchawki są wodoodporne, nie straszny im śnieg, deszcz, czy pot. Oczywiście już podczas wyjmowania upuściłam je na śnieg, więc to spory atut. „Parują” się ze smartfonem już po otwarciu etui, a jeśli ściągnie się dedykowaną apkę można ustawić ulubione tryby lub własne ustawienia. Do tego łatwo się je kontroluje za pomocą dotyku – panel sterowania znajduje się na samej słuchawce. Za pomocą pojedynczego, podwójnego lub potrójnego dotknięcia słuchawki możemy nimi sterować, ściszać, włączać, zmieniać tryby – to przychodzi dość intuicyjnie. Wystarczy przytrzymać dłużej żeby włączyć nasłuchiwanie z zewnątrz – czyli tryb ambient”.

W słuchawkach LG TONE Free FN7 zastosowano ciekawe rozwiązanie – zwłaszcza w czasie pandemii. Technologia UVnano sprawia, że słuchawki same się odkażają w trakcie ładowania etui. Wystarczy podłączyć je do prądu, a pozbędziemy się do 99,9% bakterii.

Zuzka: „Słuchawki z wbudowanym odkażaniem za pomocą światła UV to super pomysł. Nie raz zdarzyło mi się upuścić słuchawki na ziemię. Przetarcie ich wydaje się niewystarczającym sposobem na pozbycie się bakterii. W tym wypadku 10 minut odkażania słuchawek w etui wystarczy”.

A co z dźwiękiem? Przy tej klasie słuchawek aktywna redukcja szumu już nie dziwi. Funkcja ANC eliminuje szum o wysokiej częstotliwości. Zuzka: „Faktycznie można dosłownie ,,odciąć się’’ od dźwięków z otoczenia, co lubię kiedy uprawiam sport. Wolę wtedy słuchać muzyki, audiobooków, czy ulubionych podcastów niż rozmawiać. To co mnie ucieszyło to fakt, że nie muszę słuchać czegoś głośno. Słuchawki na tyle tłumią otoczenie, że można po prostu ściszyć dźwięk. W łatwy sposób, za pomocą gestu (dłuższego dotknięcia słuchawki) można przełączyć się na ,,tryb ambient – czyli tryb dźwięku z otoczenia’’ i porozmawiać, więc to też nie problem. Co ciekawe dźwięki z zewnątrz są jakby podbite i słychać je wyjątkowo wyraźnie„.

Technologia dźwięku Meridian zapewnia świetny dźwięk. Słuchawki wytwarzają pole dźwiękowe dorównujące realizmem jakości dźwięku z klasycznych głośników, zadbano też o pełniejszy bas.

Zuzka: „To, co mnie ucieszyło to dobra bateria, która jak twierdzi producent starcza na 21 godzin. Same słuchawki wytrzymują do 7 godzin, natomiast pudełko jest jednocześnie powerbankiem, który zapewnia dodatkowe 14 godzin. Do tego 5 minut ładowania wystarczy, aby móc słuchać muzyki przez kolejną godzinę. Nawet na mrozie słuchawki spokojnie wytrzymały”.

Zuzka: „Jak wrażenie z biegówek? Mocno się zmęczyłam, a mam całkiem dobrą kondycję, ale mam zamiar szybko na nie wrócić. Ze słuchawek też jestem zadowolona, więc zabiorę je ze sobą. Wolę chyba jednak biegać sama – własnym tempem niż z większą ekipą – przynajmniej na początku, więc na pewno posłucham sobie przy okazji jakiegoś podcastu”. 

Słuchawki FN7 sprawdzą się nie tylko podczas słuchania muzyki, czy podcastów, ale też podczas oglądania filmów czy grania w gry. Dostarczają dźwięk z mniejszym opóźnieniem, co jest częstą bolączką dousznych słuchawek bezprzewodowych. Zuzka: „Słuchawki świetnie sprawdzają się też podczas rozmów, co jest kluczowe w mojej pracy – sporo rozmawiam z ludźmi. Te mają wbudowane trzy czułe mikrofony. Górny wyczuwa szumy, a wewnętrzny je eliminuje, dolny wzmacnia nasz głos nawet w głośnym otoczeniu, takim jak redakcja”.


My startujemy na biegówki w najbliższy weekend!

Zdjęcia: F5
Materiał powstał we współpracy z LG.

DESIGN