Smart Mirror – gadżet, który zamieni twój dom w klub fitness z prywatnym trenerem

Jest wielofunkcyjny, a przy tym nie zajmuje za dużo przestrzeni.
.get_the_title().

W czasach gdy programy treningowe czy dietetyczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a profile wyrzeźbionych niczym greckie bóstwa influencerów śledzi po kilka milionów obserwatorów, możliwości dbania o sylwetkę są prawie nieograniczone. Pewna mieszkanka Nowego Jorku postanowiła jednak iść jeszcze krok dalej i stworzyć coś nowatorskiego. Kim jest pomysłodawczyni? Brynn Putnam jest tancerką baletową, założycielką Manhattan Refine Method – intensywnego treningu całego ciała – a także absolwentką Harvardu. Wymyśliła urządzenie Mirror – eleganckie lustro o odbijającej światło powierzchni, które po uruchomieniu staje się twoim osobistym, wirtualnym trenerem, który za pośrednictwem wbudowanej kamery i mikrofonu pomaga oraz kontroluje wykonywane ćwiczenia, niezależnie od tego, jaki trening wybierzesz.

Taka technologia może przywołać skojarzenia z filmami science fiction z lat 80. I chyba rzeczywiście temu wynalazkowi nie jest do tego tak daleko.

Meet MIRROR from getthemirror on Vimeo.

Po połączeniu z aplikacją na smartfona lustro najpierw prowadzi wywiad z użytkownikiem, pytając go o sprawność fizyczną, cele treningowe oraz o to, jakie aktywności należą do jego ulubionych.

Po zebraniu odpowiedzi aplikacja układa najlepiej dopasowany do użytkownika trening. Celem jest tu maksymalna efektywność.

Podczas ćwiczeń nosi on także opaskę mierzącą tętno, co motywuje do zwiększonego wysiłku i kontroluje samopoczucie. To na pewno dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie czują się komfortowo w grupie innych ćwiczących, w zatłoczonym klubie fitness.

Mirror kosztuje 1,5 tys. dolarów – cena ta prawdopodobnie spowoduje, że będzie zbyt drogie dla większości. Nowatorskie rozwiązania nie należą jednak do najtańszych.

Tekst: Anna Opas

DESIGN