Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Śmietnikowe wystawki, które wyglądają jak abstrakcyjne kompozycje. Ich zdjęcia na Instagramie zbiera Polka

Śmietniki to miejsca, w których nieraz można znaleźć naprawdę wyjątkowe rzeczy - od każdego rodzaju płyt i książek po unikatowe meble. Dla jednych kosze stają się źródłem zaopatrzenia, dla innych miejscem pozbywania się gratów, a dla Zuzanny Piętkowskiej są punktem wyjścia do tworzenia abstrakcyjnych kompozycji.
.get_the_title().

Instagramowy profil Zuzanny Piętkowskiej jest najlepszym dowodem na to, że śmietniki potrafią człowieka zaskoczyć.

Absolwentka ASP gromadzi na nim autorskie zdjęcia rzeczy wystawionych pod koszami.

Jej celem nie jest jednak znalezienie dla siebie vintage perełki i wstawienie jej do mieszkania, lecz wyszukanie artystycznej kompozycji i zrobienie jej zdjęcia.

Jednym z zainteresowań byłej studentki ASP w sztuce jest geometria.

Prawdopodobnie dzięki temu tymczasowe śmietnikowe wystawki przyciągnęły jej uwagę bardziej niż pozostałych przechodniów. Zuzanna trafiała na nie, wychodząc na spacery z synkiem, który zasypiał tylko będąc na dworze. Tym samym świeżo upieczona mama kręciła się w kółko po osiedlu.

Robienie zdjęć oryginalnym i jednocześnie przypadkowym ustawieniom mebli na śmietnikach pomagało zajętej mamie przestać tęsknić za twórczością (malowaniem, tworzeniem scenografii i organizowaniem warsztatów), którą zajmowała się na co dzień.

Fotografie zainspirowały ją do przeniesienia projektu z ulicy do pracowni i tworzenia abstrakcyjnych kompozycji.

Robię więc szkice i rysunki, potem może będę je zamieniać w obiekty przestrzenne i obrazy. Zobaczymy co z tego wyjdzie – powiedziała Zuzanna Piętkowska w rozmowie z noizz.pl

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: www.instagram.com/zuzannapietkowska/

DESIGN