Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Spersonalizowane riksze dostarczą meble do klientów IKEA w Indiach

Pojazdy będą napędzane energią słoneczną.
.get_the_title().

W czwartek, 9 sierpnia, w Indiach otwarto pierwszy sklep IKEA. Meblarski gigant ze Szwecji spędził 12 lat, badając indyjski rynek i starając się dopasować swoją ofertę do specyficznych potrzeb konsumentów z tego regionu świata.

Jedną z przeszkód, które IKEA musiała pokonać przed wejściem na rynek w Indiach, było znalezienie praktycznego rozwiązania kwestii dostaw.

Metropolie w Indiach cieszą się niechlubną sławą jednych z najbardziej zakorkowanych na świecie. Klasyczne samochody dostawcze mogłyby się więc w nich nie sprawdzić. Rozwiązaniem problemu okazały się tradycyjne riksze – charakterystyczny środek transportu w Indiach i na Sri Lance.

Źródło: designboom

Spersonalizowane riksze IKEA stanowić będą 20 proc. dostawczej floty sklepu.

Nie dość, że urocze i niezwykle charakterystyczne pod względem wizualnym, to jeszcze ekologiczne – wszystkie napędzane będą bowiem energią słoneczną.

Pojazdy będą ładowane na terenie sklepu, w specjalnym magazynie, na którego dachu zamontowano 4 tys. baterii słonecznych. Energia słoneczna zostanie wykorzystane nie tylko do zasilania riksz, ale także jak źródło energii w ogromnym sklepie o powierzchni niemal 38 tys. metrów kwadratowych.

Źródło: designboom

Źródło: designboom

DESIGN