Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sport i design łączą siły, by zmotywować nas w walce o stalowe bicepsy

Domowa siłownia to spełnienie marzeń niejednej fanki fitnessu i niejednego entuzjasty podnoszenia ciężarów. Zwolennicy ćwiczeń w zaciszu czterech kątów dotychczas stawali jednak przed trudnym wyborem: przyjemne dla oka mieszkanie czy sylwetka wywołująca zazdrość na Instagramie? Na szczęście z pomocą przyszli projektanci i artyści, oferując akcesoria sportowe łączące walory estetyczne z użytkowymi. W końcu dobra motywacja, aby zacząć ćwiczyć!
.get_the_title().

Jest z pewnością wielu pasjonatów aranżacji wnętrz, których dreszcz grozy przenika na sam widok zniekształcającego drzwi drążka, ulubieńca umiejących podciągnąć się szczęściarzy, czy też topornej ławki do ćwiczeń, służącej w gorszych chwilach jako wieszak na ubrania. Na szczęście sport przenika nie tylko do wielkiej mody – coraz śmielszym krokiem wkracza także do świata designu.

Serca miłośników podnoszenia ciężarów zabiją mocniej na widok hantli wykonanych z marmuru czy lakierowanej stali.

Oto 5 propozycji, które doskonale łączą walory estetyczne z użytkowymi:

1. Hercule, Charlotte Juillard

Źródło zdjęcia: https://ideat.thegoodhub.com

Zainspirowana starożytną Grecją francuska projektantka Charlotte Juillard stworzyła hantle z marmuru i mosiądzu, które w razie lekkiego spadku motywacji mogą posłużyć również jako… przycisk do papieru.

Źródło zdjęcia: www.domusweb.it

2. Tyngdlyftaren, Alexander Lervik

Źródło zdjęcia: http://lervik.se/

Na marmur zdecydował się również Szwed Alexander Lervik, ale w bardziej nowoczesnej wersji – stworzone przez niego hantle wyróżnia prosta linia. Dostępnych jest kilka wariantów, z łatwością uda się więc dobrać odpowiednie obciążenie dla osób o różnych poziomach zaawansowania.

Każdy ma szansę na wyrzeźbienie bicepsa marzeń.

3. Olympia, Candice Blanc i Ulysse Martel

Źródło zdjęcia: https://novgallery.com/nov/content/projects/olympia

Czy w przyszłości dalej będziemy wylewać siódme poty, usiłując spalić nadprogramowego pączka?

A może postęp w genetyce i biotechnologii sprawi, że wysiłek fizyczny stanie się zbędny, podnosząc cały sprzęt do ćwiczeń do rangi pięknych artefaktów? Takie pytania zadał sobie duet szwajcarskich projektantów, a owocem ich rozważań jest futurystyczny zestaw wolnych ciężarów: wykonane ze stali uchwyty do pompek oraz hantle w różnych wersjach.

Źródło zdjęcia: https://novgallery.com/nov/content/projects/olympia

4. Body Building, Alberto Biagetti i Laura Baldassari

Źródło zdjęcia: https://atelierbiagetti.com/portfolio_page/body-building/

Kolekcja Body Building, stworzona przez projektanta Alberto Biagetti i artystkę Laurę Baldassari, łączy wyrafinowanie designu z szorstką funkcjonalnością klasycznych siłowni.

To spotkanie dwóch nieznanych sobie wszechświatów, oddalonych dotychczas o lata świetlne.

Wbrew pierwszym skojarzeniom, typowe elementy wyposażenia siłowni są tutaj także obiektami stworzonymi po prostu dla wizualnej przyjemności. Przedmioty są tak piękne, że w zasadzie aż wstyd się przy nich pocić.

Źródło zdjęcia: https://atelierbiagetti.com/portfolio_page/body-building/

5. Cryptid, Sam Stewart

Źródło zdjęcia: https://ideat.thegoodhub.com

Żarty się skończyły: czas wytoczyć cięższe działa.

Ci, dla których niewielkie hantle są niczym dziecięce zabawki, ucieszą się na widok zaprojektowanej przez Sama Stewarta kulturystycznej ławki i sztangi o absolutnie niebanalnym wyglądzie. Bo kto powiedział, że obsesja na punkcie pięknego ciała nie może łączyć się z tą na punkcie idealnie dopracowanych wnętrz?

Źródło zdjęcia: https://www.smstwrt.com/Sam-Stewart/CRYPTID-SHOW

Tekst: Ola Oleszek

DESIGN