Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zajezdnia tramwajowa zamieniona w przestrzeń co-workingową

Architekci wykorzystali XIX-wieczne elementy zajezdni i połączyli je z nowoczesnym wzornictwem. Rezultat to miejsce jedyne w swoim rodzaju.
.get_the_title().

Podobno Amsterdam to miasto wolności, seksu i rowerów. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że także tramwajów, które stanowią dziś bardzo ważny środek komunikacji.

W hołdzie starym tramwajom architekci ze studia Modijefsky zamienili zabytkową zajezdnię w Kanarie Club – miejsce, w którym stara przestrzeń została zaadoptowana na restaurację i przestrzeń coworkingową.

W pomieszczeniu, które na pierwszy rzut oka wygląda bardzo nowocześnie, odwzorowano kolorystykę i wygląd wnętrz z XIX wieku. Ciepłe odcienie drewna, metalowe krzesła i stołki oraz stalowe łuki odwołujące się do konstrukcji starych tramwajów stanowią o charakterze wnętrza. Część wystroju została nawet zainstalowana na szynach – tak jak stoliki z krzesłami, które tworzą przytulny kącik dla bywalców. W ciągu dnia Kanarie działa jako przestrzeń coworkingowa z szafkami, punktami ładowania sprzętu czy wbudowanymi wejściami USB. Natomiast wieczorem miejsce pracy zamienia się w gwarną restaurację.

DESIGN