Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Stylowe przyrządy, dzięki którym pracownicy biurowi mogą poprawić swoją postawę

Bóle pleców, problemy z krążeniem krwi i stałe napięcie mięśni to jedne z najczęstszych dolegliwości, z którymi zmagają się osoby pracujące przez wiele godzin w pozycji siedzącej.
.get_the_title().

Mirjam de Bruijn, absolwentka Design Academy Eindhoven, stworzyła zestaw pięciu przyrządów, które wspierają prawidłową postawę i pomagają zapobiegać różnym schorzeniom u osób pracujących przy biurku.

To obiekty, które są zarazem praktyczne i dekoracyjne.

Powstały w odpowiedzi na brak funkcjonalnych rozwiązań skupiających się na zdrowiu, postawie i samopoczuciu pracowników nowoczesnych biur i przestrzeni coworkingowych.

Źródło: Dezeen

Na kolekcję Asana składa się drążek, który umieszcza się pod nadgarstkiem w czasie pisania na klawiaturze komputera, dwa identyczne ciężarki służące do rozciągania mięśni nadgarstka, gumowa poduszka, którą umieszcza się na standardowym stołku, drewniany, przechylający się w dwie strony podnóżek oraz gumowy przyrząd do rozciągania mięśni ramion.

Wszystkie poprawiają postawę i krążenie krwi, a także wzmacniają mięśnie.

Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen

Przyrządy swoim designem odchodzą od estetyki klasycznych pomocy medycznych. Są eleganckie, stylowe i minimalistyczne – i tym samym mają zachęcać pracowników biurowych do korzystania z nich.

Źródło: Dezeen

Tekst: AO

DESIGN