Światowej sławy projektant Karim Rashid stworzył kolekcję dla marki KROSNO D’sign

Premiera kolekcji SAKRED miała miejsce podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Ambiente we Frankfurcie.
.get_the_title().

Współpraca z Karimem Rashidem otwiera nowy rozdział w historii KROSNA – ikony polskiego szkła użytkowego i jego światowej wizytówki.

Jest to bowiem zarazem premiera nowej submarki – KROSNO D’sign, która ma być dużym krokiem w przyszłość, z zachowaniem wszystkich wypracowanych latami atrybutów firmy, czyli funkcjonalności, jakości i ponadczasowego designu.

Kolekcja miała swoją polską premierę zaledwie kilka dni temu, a już dziś możecie kupić piękne projekty ikony designu tutaj. Ceny zaczynają się od

KROSNO D’sign
KROSNO D’sign

Jako pierwszy do współpracy został zaproszony Karim Rashid – geniusz tworzenia ponadczasowych form i projektów, opisywany przez magazyn „The Times” jako „najbardziej znany designer obu Ameryk”. W swojej karierze pracował już z markami z 49 różnych krajów, ale współpraca z KROSNO D’sign jest jego pierwszą z polską firmą.

KROSNO D’sign
KROSNO D’sign

W skład kolekcji SAKRED wxhodzą karafki, kieliszki do wina i koktajli, szklanki, misy, świeczniki, patera oraz wazon. Wszystkie projekty oparte są o proste, uniwersalne formy: cylindry, stożki, etc.

KORSNO D’sign
KROSNO D’sign
KROSNO D’sign

Kolory, które wybrał projektant to transparentne, pastelowe odcienie bursztynu, ametystu, szaroniebieskiego, zieleni. Rashid nie chciał, żeby kolorystyka była zbyt krzykliwa, skupiająca na sobie uwagę. Zależało mu raczej na tym, żeby w naturalny, harmonijny sposób łączyła się z resztą zastawy stołowej i wnętrza, w którym te przedmioty będą eksponowane.

Designer postawił na szkło barwione, gdyż to – w przeciwieństwie do szkła malowanego -gwarantuje zachowanie nieskazitelnego wyglądu całymi latami użytkowania.

KROSNO D’sign

Jak zdradza sam projektant kolekcja nazywa się SAKRED w nawiązaniu do tzw. sacred geometry, bazującej na czystej, „nieskalanej”, prawdziwej geometrii, która nadaje określonym kształtom i proporcjom symboliczne bądź wręcz święte znaczenie.

„Te formy mają określony duchowy balans. W zależności od proporcji, na które zdecydowałem się w projektach, powstaje energia danego obiektu.” – wyjaśnia Rashid – „Nie każdy wyłapie te niuanse i będzie miał świadomość tego spirytystycznego wymiaru kolekcji, ale jeśli np. interesujesz się numerologią, to znajdziesz tu wiele nieprzypadkowych zabiegów”.

Fanpage KROSNO Glass
Fanpage KROSNO Glass
Fanpage Krosno Glass

Kolekcje tworzone pod szyldem KROSNO D’sign będą opierały się wyłącznie na realizacjach ze znakomitościami światowego designu. Dzięki temu miłośnicy piękna i szklanych form otrzymają dostęp do ekskluzywnych produktów – małych dzieł sztuki. Limitowane edycje mają być dostępne na całym świecie.

Zdjęcia: Tomek Albin (tomekalbin.com)
Set-design: Zuzanna Piętkowska i Agata Kleczkowska

Tekst: Kinga Dembińska

DESIGN