Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Szwed projektuje retrofuturystyczne urządzenia rodem ze „Stranger Things” i „Dark”

Trendy z przeszłości w świecie współczesnego designu.
.get_the_title().

Retro design przeżywa prawdziwy renesans. Powrót do przeszłości zauważamy nie tylko w estetyce najbardziej popularnych współcześnie seriali (chociażby „Stranger Things” czy „Dark”), ale także, co jest nawet bardziej zaskakujące, w świecie nowoczesnych technologii. Najlepszym na to dowodem jest opisywana przez nas reaktywacja telefonu komórkowego „banan” Nokii.

Źródło: Design Milk
Źródło: Design Milk

W trend oldschoolowego designu świetnie wpisuje się portfolio szwedzkiego projektanta Love Hulténa. Łączy on tradycyjne rzemiosło z nowoczesną technologią, tworząc unikatowe przedmioty, artefakty utrzymane w estetyce retrofuturystycznej. W jego pracach królują kolorowe przyciski, masywne drewniane pudełka i niewielkie, lekko wypukłe monitory.

Źródło: Design Milk
Źródło: Design Milk

W katalogu Love Hultén Design znajdują się takie urządzenia, jak chociażby komputer z lat 70., który ze względu na obudowę wykonaną z amerykańskiego orzecha prezentuje się niezwykle staromodnie. W środku skrywa jednak procesor, którego nie powstydziłby się żadnej współczesny laptop. Uwagę przyciąga też pomarańczowy statyw, który okazuje się być konsolą do gier.

Źródło: Design Milk
Źródło: Design Milk

Produkty marki Love Hultén idealnie pasowałyby do wnętrz domów utrzymanych w stylu retro, o którym z nostalgią myśli wiele przedstawicieli pokolenia sprzed wszechobecnej cyfryzacji i digitalizacji. Świetnie sprawdzą się też na planie kolejnego sezonu „Stranger Things”.

Źródło: Design-Milk

DESIGN