Tak będzie wyglądać Ośrodek Ruczaj – nowoczesne centrum kultury, które stanie w dzielnicy Krakowa

Do 2021 r. na Ruczaju ma powstać filia Centrum Kultury Podgórza – Ośrodek Ruczaj. To odpowiedź na potrzeby bardzo dynamicznie rozwijającej się dzielnicy.
.get_the_title().

Ruczaj to w ostatnich latach jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Krakowa. Bliskość Kampusu, dobre połączenie z centrum miasta i konkurencyjne ceny nieruchomości przyciągają tam wielu, choć niewielka ilość zieleni i gęsta zabudowa sprawiają, że nie każdy czuje się w tej dzielnicy dobrze.

Filia Centrum Kultury Podgórza ma być nowoczesnym ośrodkiem życia kulturalnego dzielnicy i edukacji artystycznej.

W czwartek została wyłoniona zwycięska koncepcja Ośrodka Ruczaj, który powstanie na osiedlu komunalnym przy ul. Przyzby i Zalesie. Szacowany koszt budowy to ok. 21-22 mln zł.

Jury wybierało projekt z czterech pozycji (pozostałe dwie, które nadesłano, nie spełniały wymogów), a wygrała koncepcja przygotowana przez zespół architektów Limba Eko z Krakowa. Zespół ten otrzyma w nagrodę 20 tys. zł.

Pierwszy etap budowy ma zakończyć się do 2019 r. Docelowo na Ruczaju powstanie dziesięć czterokondygnacyjnych domów, w tym jeden z lokalami usługowymi, biblioteką publiczną i żłobkiem.

Galerię prac konkursowych będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay do końca grudnia.

DESIGN