Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Targi Warsaw Home & Contract już w październiku. Karim Rashid wśród prelegentów

Warsaw Home & Contract to największe targi designu w tej części Europy. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 19-22 października.

Targi Warsaw Home & Contract na dobre wpisały się już do kalendarza polskich imprez poświęconych dobremu designowi, każdego roku przyciągając tłumy architektów i projektantów, deweloperów, producentów oraz pasjonatów designu i architektury. Dzięki tym organizowanym od 2015 roku targom Warszawa może się pochwalić imprezą poświęconą designowi, która niewątpliwie jest na światowym poziomie. I zdecydowanie powinna, bo ubiegłoroczne targi Warsaw Home & Contract w liczbach przedstawiały się naprawdę imponująco – na aż 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej w ciągu 4 dni zgromadziły niemal 49 tys. gości, w tym ponad 2,3 tys. osób z zagranicy, oraz 759 wystawców.

Warsaw Home & Contract to więc z pewnością najważniejsze wydarzenie wnętrzarskie w tej części Europy. Tegoroczna edycja jak zwykle odbędzie się jesienią, a konkretnie w dniach od 19 do 22 października 2022 roku. Miejsce także pozostaje niezmienione – to hala PTAK Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie.

Gwiazdą tegorocznej edycji jest Karim Rashid.

Zmysłowy minimalizm Karima Rashida

Targi Warsaw Home & Contract przyzwyczaiły nas do tego, że wśród zaproszonych gości znajdują się gwiazdy z najwyższej półki, które nie od dziś wyznaczają kierunek w świecie designu i wystroju wnętrz. W ubiegłych latach w gronie prelegentów znalazł się między innymi Tom Dixon, Job Smeets czy Stefano Giovannoni.

W tym roku PTAK Warsaw Expo odwiedzi prawdziwy celebryta globalnego designu – Karim Rashid. Urodzony w Egipcie i wychowany w Kanadzie designer ma w swoim przebogatym portfolio 4 tys. projektów – od dodatków i mebli po całe aranżacje, a nawet projekty hoteli. Ma również na koncie współpracę z takimi markami jak Christofle, Alessi, Veuve Clicquot i Riva 1920, Umbra, Paul Mitchell, 3M, Bonaldo, Tonelli, BoConcept i Vondom, Asus, SirinLabs, a nawet Hugo Boss czy Citibank. Jest laureatem mnóstwa, bo ponad 300 różnych nagród, w tym American Prize for Design Lifetime Achievement, Red Dot, Chicago Athenaeum Good Design czy Pentawards, a jego projekty pokazywane są w muzeach na całym świecie. – Chcę, aby wzornictwo przemysłowe było tematem publicznym. Chcę, żeby ludzie kochali przedmioty tak, jak kochają ubrania – powiedział kiedyś projektant. Rashid swój charakterystyczny styl nazywa 'zmysłowym minimalizmem’, a w projektach często i chętnie wykorzystuje plastik.

Powinniśmy powiedzieć większej liczbie młodych projektantów, aby nie martwili się o to, co zrobią ze swoją karierą projektową. Powinni założyć własne marki. Projektanci powinni tworzyć własne piękne marki, które mogą zmieniać świat – zachęcał kiedyś młodych projektantów. Czy dalej tak sądzi? Targi Warsaw Home & Contract będą dobrą okazją, by to sprawdzić, ale i posłuchać, co do powiedzenia ma jedna z największych gwiazd designu. Prelekcja Karima Rashida odbędzie się 20 października, a po niej będzie także czas na pytania.

To okazja, by zobaczyć najlepszych polskich i światowych projektantów.

Ponad 700 wystawców w 6 strefach tematycznych

Targi jak zwykle przygotowane zostaną z rozmachem, a wystawcy zaprezentują swoje stoiska, ekspozycje i wystawy w ramach sześciu przebogatych stref: Light, Textile, Kitchen, Furniture, Build i Bathroom. Grono wystawców wciąż się powiększa, a organizatorzy zachęcają przedstawicieli branży wystawienia się i zapraszają kupców, przedstawicieli sieci handlowych, dystrybutorów, architektów i projektantów wnętrz.

Podczas tegorocznych targów we współpracy z firmą VINDEREN odbędzie się także konferencja Bathroom Summit, której motywem przewodnim będzie hasło 'Łazienka w 4 dni’. Jest ona adresowana nie tylko do wykonawców i profesjonalistów z branży łazienkowej, ale także do architektów i projektantów wnętrz zainteresowanych nowościami łazienkowymi oraz klientów indywidualnych, którzy w planach mają remont łazienki.

Targi Warsaw Home & Contract to także niezwykła okazja, by zobaczyć zarówno światowych, jak najlepszych polskich projektantów i niewątpliwie należy się spodziewać ogromnej ilości niezwykle atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących. Więcej informacji znajdziecie na stronie targów. Aby być na bieżąco, śledźcie także fanpage Warsaw Home – wtedy z pewnością nic wam nie umknie!

DESIGN