Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Tatuaże na 2020 rok. Chociaż to nam się udało

Tatuaże już dawno temu przestały być sygnałem "hej, wyszedłem z więzienia, lepiej ze mną nie zadzieraj". A skoro stały się czymś w rodzaju biżuterii i stylowego dodatku, to warto przyjrzeć się im też w kategoriach modowych.
.get_the_title().

Poniżej krótki przewodnik po tym, co się nosi w tym sezonie. Na skórze.

1. Kolor

culturacolectiva.com

Czernie i szarości to klasyka, która z nami zostanie, ale coraz śmielej wchodzi też kolor. Pastele, stonowana paleta barw, ale też różne kolory zmiksowane w jednym wzorze. Kolor odbiera tatuażom surowy charakter i ułatwia podjęcie decyzji, czy na pewno chcemy mieć na ciele coś, co nie zmyje się po kilku porządnych prysznicach.

2. Infantylność rządzi

worldtattoogallery.com/Kate Holt
mymodernmet.com

Kiedyś tatuaże miały zwykle symboliczne znaczenie dla właściciela, były wspomnieniem ważnego wydarzenia w życiu, miłości albo wyznawanych wartości. Teraz widać coraz więcej tatuaży, które są – co tu dużo mówić – obiektami codziennego użytku, jak kawałek pizzy, kubek parującej kawy albo ulubiona postać z kreskówki. Niewykluczone, że te obiekty mają symboliczne znaczenie dla właścicieli, ale jest też szansa, że po prostu fajnie i dizajnersko wyglądają na ciele i tyle. Infantylna kreska mocno też weszła w tatuaże ze zwierzakami. Czyli podwójna słodycz.

3. Tatuaże botaniczne

thisiscolossal.com
thisiscolossal.com

Ten trend jest szczególnie widoczny w kobiecych tatuażach. Kolorowe, subtelne motywy roślinne są fajnym wyjściem dla tych, którzy zawsze chcieli mieć tatuaż, ale niekoniecznie mieli ochotę na wytatuowanie sobie symbolu czaszki z płomieniami albo skorpiona na pół ciała.

4. Tatuaże lokalne

hotels.com
resortselvagem.com

Świat jest globalną wioską. Podróżujemy wszędzie (no, może nie w dobie pandemii) i przywozimy sobie pamiątki. Więc dlaczego nie zrobić sobie tatuażu (chociażby z henny) u lokalnego mistrza na Bali albo w Korei, który techniki tatuażu przejął od swojego dziadka albo najstarszego szamana? To na pewno bardziej trwała pamiątka niż magnesik kupiony naprędce na lotnisku.

5. Minimalistyczne i abstrakcyjne formy

brit.co
scene360.com

Siła tkwi w prostocie. Tego nie trzeba wyjaśniać nikomu. Czasami wystarczy mała, abstrakcyjna forma czy jedna linia, żeby opowiedzieć całą historię. Aby tak się jednak stało, potrzeba niezłego tatuażysty, żeby kształt przypominał coś więcej niż kłębek wełny albo przypadkowy kleks z tuszu.

Zdjęcie: wallpaper-house.com
Tekst: Ewa Jaworska

DESIGN