Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Te miniterraria na biurko pomogą ci się odprężyć w pracy, bo tak działa zieleń w naszym otoczeniu

Ustawienie tapety z rajską plażą na ekranie komputera nie pomoże ci się zrelaksować w pracy. Lepiej zainwestować w roślinki na biurku.
.get_the_title().

Amerykańska firma Level Scapes proponuje wprowadzenie odrobiny zieleni do naszego codziennego życia zawodowego. O zbawiennych właściwościach niektórych gatunków roślin w naszej przestrzeni pisaliśmy nieraz, np. tutaj. Według psychologii barw kolor zielony we wnętrzach działa na nas odprężająco, dając poczucie harmonii i spokoju, co z pewnością przyda się w miejscu pracy. Tymczasem raczej nie mamy wpływu na to, jakiego koloru ściany będą nas otaczać, więc marne szanse, że będą one akurat zielone. Z kolei przyniesienie bujnej monstery do biura może nie spotkać się z uznaniem, bo w open-space’ie każdy centymetr sześcienny jest na wagę złota.

Ale na szczęście nasze biurko to nasze królestwo! Tu możemy sobie postawić kwiatka. Albo i pięć – w miniszklarniach.

Te od Level Spaces możemy układać według własnego upodobania, dostosowując je do możliwości przestrzennych naszego biurka. Ich twórcy zachęcają do ustawiania roślinek na wszelkie możliwe sposoby, nawet kilka razy dziennie w trakcie pracy – dla zabawy czy chwili odprężenia. Terraria mają minimalistyczny design, a jednocześnie przyciągają wzrok.

Opieka nad znajdującymi się w środku roślinkami to zadanie, z którym poradzi sobie każdy.

Raz na parę dni wystarczy wpuścić do środka kilka kropelek wody przez specjalne otwory. Kostki działają jak szklarnia, zapewniając odpowiednią wilgotność w swoim wnętrzu. Roślinki świetnie poradzą sobie też z niewielką ilością światła.

Jeśli marzy wam się dżungla w miejscu pracy, to możecie zacząć od takich małych konstrukcji, dokładając kolejne każdego dnia. Zanim inni się zorientują, że coś jest na rzeczy, będziecie już siedzieć w ogrodzie botanicznym!

Terraria są do kupienia tutaj.

Źródło zdjęć: LevelScapes.com
Tekst: Kinga Dembińska

DESIGN