Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Tegoroczny festiwal Gdynia Design Days odbędzie się pod hasłem „Polaryzacja”

Wydarzenie, na którym nie powinno zabraknąć żadnego miłośnika designu, będzie miało miejsce w Gdyni w dniach 6-14 lipca.
.get_the_title().

Co roku w Gdyni organizowany jest festiwal Gdynia Design Days, który przyciąga profesjonalistów i entuzjastów projektowania z całego kraju. Jest to wydarzenie, podczas którego celebruje się dobre praktyki z zakresu projektowania, oraz wyznacza trendy i tendencje rozwoju branży. W ramach Gdynia Design Days, poza fascynującymi wystawami, odbywają się też inspirujące wykłady, rozbudzające kreatywność warsztaty oraz burzliwe dyskusje. Każda edycja festiwalu odbywa się pod innym hasłem, które wyznacza jego motyw przewodni- w poprzednim roku było nim “Error”, a tegorocznej, dwunastej już odsłonie prześwieca “Polaryzacja”.

Źródło: Materiały Prasowe GDD

Polaryzacja to proces, w trakcie którego różnicują się postawy osób o rozbieżnych poglądach na istotne kwestie społeczne. To rozwarstwienie zbiorowości wywołane dychotomią opinii. To podział na przeciwstawne grupy w ramach jednostki społecznej. Polaryzacja nie przewiduje miejsca na niezdecydowanie i brak zaangażowania. Kreuje za to przestrzeń na dialog, który daje możliwość wyznaczania nowatorskich strategii działania.

Źródło: GlobeScan

We współczesnym świecie konsumpcjonizm przeciwstawia się minimalizmowi; piękno i perfekcjonizm przeciwstawiają się brzydocie i niedoskonałości; wysokiej jakości produkty przeciwstawiają się owocom masowej produkcji; korporacyjna etyka pracy przeciwstawia się niezależności i swobodzie działania rosnącej grupy freelancerów; influencerzy, królujący w mediach społecznościowych, przeciwstawiają się tym, którzy zapalczywie strzegą swojej anonimowości w sieci.

Spolaryzowana rzeczywistość, w której przyszło nam żyć, stanowi inspirację dla organizatorów festiwalu, a jednocześnie problem, który profesjonaliści i miłośnicy designu postarają się rozwiązać w ciągu nadchodzącej edycji Gdynia Design Days.

Nacisk położony zostanie na znalezienie lepszych materiałów przyjaznych środowisku, efektywniejsze wykorzystanie możliwości, jakie daje sztuczna inteligencja, zmianę relacji ekonomia-polityka, oraz na odkrycie nowych możliwości ludzkiego ciała.

Źródło: Materiały Prasowe GDD
Źródło: Materiały Prasowe GDD
Źródło: Materiały Prasowe GDD

Wydarzenie, nastawione na wymianę doświadczeń i współdziałanie branży projektowej, zaowocuje powstaniem idei i koncepcji, które wpłyną na kierunek rozwoju świata designu w Polsce i za granicą.

Festiwal będzie miał miejsce w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Źródło: Materiały Prasowe GDD
Źródło: Materiały Prasowe GDD

Tekst: AO

DESIGN