Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Tej wiosny mamy dużo powodów, żeby przerzucić się na hulajnogi: jak wybrać najlepszą?

Pomysł na stworzenie doskonałych hulajnóg narodził się w Szwajcarii. Marka Micro ma fanów na całym świecie – to najlepiej zaprojektowane hulajnogi miejskie.

Hulajnogi szwajcarskiej marki Micro od ponad 20 lat podbijają świat. Jeżeli zastanawiasz się, czy ten sprzęt jest wart swojej ceny – rozwiejemy wątpliwości. Hulajnogi Micro są przemyślane, świetnie zaprojektowane, lekkie i najczęściej składane.

Zazwyczaj hulajnogę dobiera się wyłącznie na podstawie wzrostu czy wagi, ale Micro poszło o krok dalej. W trakcie procesu projektowania marka kieruje się potrzebami danej grupy i uwzględnia je w konstrukcji. Jakie wymagania stawia hulajnogom dwulatek, a czego oczekuje od nich dorosły człowiek? Marka pracuje z lekarzami, fizjoterapeutami, specjalistami z dziedziny rozwoju dzieci. Efekt? To ona wylansowała trzykołowe hulajnogi dla maluchów, na których mogą jeździć 18-miesięczne dzieciaki, ale w swojej ofercie ma też hulajnogi do tricków, miejskie dla dorosłych czy elektryczne. Wprowadziła linię z recyklingu i stale pracuje nad nowymi modelami.

Banner Image
Banner Image
Banner Image
Na ekologiczne dojazdy do pracy wybierz hulajnogę elektryczną Micro Merlin X4. Dla dzieci serię Deluxe Eco wykonaną z plastiku pochodzącego z odłowionych sieci i lin rybackich.Ekologiczne dojazdy i recykling

Co możesz robić na co dzień, by chronić środowisko?
Przesiadka na hulajnogę jest dobrym posunięciem. Micro BMW lub inny model Micro to pojazdy przyjazne środowisku – nie wytwarzają spalin, są napędzane siłą mięśni lub energią elektryczną.

Na ekologiczne dojazdy do pracy najlepiej wybrać hulajnogę elektryczną Micro Merlin X4. Mocny silnik, krótki czas ładowania, solidne, podwójne zawieszenie – wszystko to sprawia, że to jedna z najwygodniejszych hulajnóg. Wystarczy ustawić tempomat, który będzie utrzymywał stałą prędkość, a dotrzesz do biura, unikając korków i ścisku w komunikacji miejskiej.

Dzieci też mogą być bardziej eko. Do produkcji Mini Micro Deluxe Eco wykorzystano plastik z oceanów. Materiały pochodzące z recyklingu nie są gorsze – ich jakość oraz właściwości są dokładnie takie same jak w przypadku zwykłego plastiku. Ten model przeznaczony jest dla przedszkolaków – dodatkowo pokazuje, na czym polega idea zero waste.

Nieco starsze dziecko ucieszy Maxi Micro Deluxe Eco. To kolejny pojazd z serii stworzonej z recyklingu. Hulajnoga wytrzyma obciążenie do 70 kg i przeznaczona jest dla dzieci w wieku około 6-9 lat.

Banner Image
Hulajnogi miejskie sprawdzą się w pokonywaniu niedużych odległości. Hulajnogi elektryczne to sposób na zredukowanie wydatków na transport oraz szybkie dotarcie do pracy lub na uczelnię. Bez stania w korkach i nerwów.


Dla dorosłych

Micro ma też szeroki wybór hulajnóg dla dorosłych. Od szybkich młodzieżowych Micro Black lub Micro White, po eleganckie hulajnogi Flex 200 z elastycznym podestem działającym lepiej niż niejeden amortyzator. Są też hulajnogi z bagażówką, która sprawdzi się w podróży.

Nowoczesne Downtown z nowym systemem składania albo gadżeciarskie hulajnogi BMW robione we współpracy z bawarskim producentem samochodów.

A na tych, którym doskwierają rosnące ceny benzyny, a chcą jeździć równie szybko i prawie tak samo wygodnie jak samochodem, czekają hulajnogi elektryczne. Na Micro Merlin X4 możesz mknąć przez miasto bez wydatków na bilety czy paliwo. Nawet taka hulajnoga, która nie jest napędzana siłą mięśni, ćwiczy koordynację.

Banner Image
Banner Image
Banner Image
Micro stworzyło hulajnogi, na których mogą jeździć 12-miesięczne dzieci. Rosną razem z nimi.

Dla maluchów

Mini Micro Baby Seat 3 w 1 Deluxe to hulajnoga szyta na miarę potrzeb maluchów na najwcześniejszym etapie życia. Ta hulajnoga dostosowuje się do możliwości i umiejętności motorycznych dziecka już od skończenia pierwszego roku życia. W najmłodszym wieku może ono korzystać z kierownicy w kształcie litery O, którą łatwo można sterować małymi rączkami. Nie bez powodu jedna z hulajnóg z tej serii została zabawką roku, i to aż trzykrotnie!

Model Mini2go Deluxe Plus przeznaczony jest dla dzieci od 18 miesiąca życia do 3 lat. Dzieci nauczą się jeździć na hulajnodze w naturalny sposób. Jej konstrukcja i sposób użycia dostosowane są do wczesnego etapu rozwoju, a potem 'rosną’ wraz z dzieckiem. Nauka jazdy przebiega etapami. W pierwszej fazie Mini2go Deluxe Plus jest bardziej jeździkiem niż hulajnogą. Maluchy siadają na nim i odpychają się nogami, podczas gdy opiekun ma kontrolę dzięki drążkowi do prowadzenia pojazdu.

Z czasem Mini2Go Deluxe Plus można modyfikować. Wraz z rosnąca samodzielnością małego użytkownika będzie można wymontować drążek. Następnie w odstawkę pójdzie siedzisko, gdy maluch zacznie już radzić sobie z jazdą w pozycji stojącej. Taka hulajnoga posłuży do 5-6 roku życia.

Banner Image
Seria Mini Micro to hulajnogi na trzech kołach, które wspomagają rozwój motoryczny i zmysł równowagi dziecka.

Dla starszaków

Propozycje Micro dla grupy wiekowej 3-6 lat to hulajnogi na trzech kołach. Dwa z nich umieszczone są w przedniej części pojazdu, co ułatwia utrzymanie równowagi i minimalizuje ryzyko upadku. Tego rodzaju hulajnogą steruje się poprzez odpowiednie balansowanie ciałem. Ta technika jest łatwiejsza i korzystniejsza dla rozwijającej się motoryki dziecka. Dla młodzych dzieci przeznaczona jest linia Mini Micro, a dla tych starszych seria Maxi Micro.

W linii Maxi występują modele, które dostosowują się wzrostu użytkownika, modele ze świecącymi kółkami, składane i takie z w wyjmowaną kierownicą. Maxi Micro Deluxe Pro to sportowa wersja hulajnogi, z szerokimi, ułatwiającymi skręcanie kołami i rowerową kierownicą wygiętą dla większej stabilności. Maksymalna waga użytkownika Maxi Micro Deluxe to 70 kg. To najbardziej wytrzymałe hulajnogi, gwarantują dobrą zabawę na dłuższy czas.

Banner Image
Banner Image
Mini, Maxi, BMW to hulajnogi dopasowane do wieku i możliwości.

Dla nastolatków

Micro ma też szeroką ofertę dla nastolatków. Hulajnoga, która będzie wygodna, bezproblemowa i szybka, to Micro Speed+. Pochłania wstrząsy i nierówności na drodze dzięki silikonowym nakładkom w kołach.

Z kolei model Speed Deluxe ma większe i szersze kółka oraz sportową kierownicę typu chopper i jest dostępny w gamie najmodniejszych kolorów – świetne rozwiązanie dla lubiących robić wrażenie na koleżankach i kolegach.

Tym, który lubią skaterski styl, polecamy Micro Rocket z szerokimi kołami i designem w stylu graffiti. Ofertę dla nastolatków wieńczy luksusowa w swojej klasie Metropolitan Black – czarna, elegancka hulajnoga z dużymi kołami, amortyzatorem i zintegrowanym dużym światełkiem z przodu.

Jest też linia Trixx, czyli hulajnogi przeznaczone do tricków i skateparków.

Banner Image
Banner Image
Banner Image

DESIGN