Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ten łódzki akademik wygląda tak, że aż chce się zostać wiecznym studentem i w nim zamieszkać

Niedawno otwarty przy ul. Rewolucji 1905 r. akademik Basecamp zasługuje na szczególną uwagę. Mieści się w zrewitalizowanym budynku Łódzkiej Drukarni Dziełowej, który jest jednym z ciekawszych obiektów w centrum Łodzi.
.get_the_title().

Zaprojektowany w latach 60. przez Jerzego Brandysewicza masywny gmach z charakterystycznymi filarami w kształcie litery V niedawno zyskał nowe życie. Zarówno skala, jak i sposób realizacji budzą podziw. Prywatny akademik ma 487 apartamentów (jedno lub dwuosobowych), 15 wspólnych kuchni, pralnię, a wkrótce otwarte będą: siłownia, klub, restauracja oraz sklep spożywczy. Największą uwagę przykuwa jednak niezwykle dobrze przemyślana rewitalizacja budynku. Za projekt adaptacji drukarni odpowiadała pracownia Grupa 5 Architekci z Warszawy.

basecamp

Z zewnątrz budynek utrzymał swój unikalny charakter, a dzięki nowym przeszkleniom na parterze i odpowiedniemu oświetleniu udało się podkreślić jego walory.

W minimalistycznym wnętrzu przeważają szarości i biele w połączeniu z kolorowymi akcentami (skojarzenia z De Stijl czy Bauhausem są jak najbardziej na miejscu). Miłośnicy architektury i designu z pewnością mają na czym zawiesić oko (chociażby na klatach schodowych czy świetlikach). Basecamp udanie odmienił fragment miasta i jest wizytówką akademickiej Łodzi.

basecamp

Tekst: Łukasz Wandachowicz

DESIGN