Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ten salon fryzjerski w Warszawie zachwyca niezwykłymi wnętrzami

1909 Fryzjerzy, to salon fryzjerski zainspirowany słynnym mistrzem fryzjerstwa Antonim Cierplikowskim, który czesał Brigitte Bardot, Edith Piaf i Josephine Baker. Piękne wnętrza powstały w kamienicy z 1893 roku przy ulicy Hożej.
.get_the_title().

1909 Fryzjerzy to nowe miejsce na mapie stolicy. Założony przez parę fryzjerów z wieloletnim doświadczeniem – Kasię Poniatowską-Miłek i Darka Miłka – stanowi połączenie współczesnej innowacyjności z niestarzejącą się klasyką. Całkiem jak niezwykłe wnętrze ich nowego salonu. Salon 1909 mieści się we wpisanej do rejestru zabytków kamienicy z 1893 roku przy ulicy Hożej 42, która jako jedna z nielicznych przetrwała w całości wojnę. Wnętrze salonu, składające się z dwóch poziomów, zostało zaprojektowane przez Kingę Mostowik – absolwentkę Architektury Wnętrz ASP w Warszawie, szefową stylistów Elle Decoration Polska w latach 1998-2008. Mostowik zajmuje się też scenografią i architekturą wnętrz, projektując wnętrza prywatne i publiczne oraz wykładając na ASP w Łodzi i w School of Form w Poznaniu. Stworzyła dla salonu fantastyczną scenografię.

Projektantka postawiła na miks granatu i złota z zachowaniem oryginalnych elementów budynku, uwzględniając kameralny charakter przestrzeni.

Inspiracją do otwarcia salonu była osoba Antoniego Cierplikowskiego znanego także pod pseudonimem Antoine – polskiego fryzjera o międzynarodowej sławie, przyjaciela artystów, polityków, koronowanych głów, mecenasa sztuki, zwanego również „królem fryzjerów – fryzjerem królów”. Syn szewca z fryzjerstwem zetknął się po raz pierwszy w wieku 11 lat. Naukę zawodu rozpoczął w Łodzi, aby w 1901 roku wyjechać do Paryża. Wypromował nową fryzurę a’la garçon, czyli na chłopczycę, która w połączeniu z sukienkami Coco Chanel stała się początkiem nowego wizerunku kobiety po pierwszej wojnie światowej. Czesał między innymi Brigitte Bardot, Edith Piaf i Josephine Baker.

Z usług salonu 1909 mogą skorzystać kobiety i mężczyźni.

W ofercie dla kobiet znajdziemy pielęgnację, strzyżenie i koloryzację. Panowie z zarostem znajdą tu usługę strzyżenia brody dopasowanej do kształtu twarzy, koloryzację w tym odsiwianie oraz pielęgnację dopasowaną do rodzaju i struktury włosów. Salon oferuje zabiegi regeneracyjne, w tym kultowy zabieg 1909 oraz zabieg keratynowy pozwalający na regenerację włosów puszących się lub zniszczonych.

DESIGN