Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ten zestaw może się przydać w postapokaliptycznej przyszłości

Lucy McRae, artystka i projektantka z Los Angeles, zachęca do rozmów na temat przyszłości świata. Jej zdaniem, ludzie w pewnym momencie mogą zechcieć odciąć się całkowicie od technologii i mediów społecznościowych. Dlatego artystka zaprojektowała zestaw przetrwania w tej postapokaliptycznej wizji przyszłości.
.get_the_title().

W zestawie znalazły się rzeczy, które mogłyby pomóc zaadaptować się do „nowej, nietechnologicznej rzeczywistości”. Jest maska na oczy, która podobnie jak telefon, odcina człowieka od świata oraz koce i poduszki dla zapewnienia wygody. – Sztuczna inteligencja, środowisko, automatyzacja – te tematy destabilizują nasze przytulne życie. Nie sugeruję, abyśmy wychodzili i wycofywali się na stałe, staram się tylko zapytać, jak poruszać się w naszej przyszłości – tłumaczy McRae.

Future Survival Kit – Lucy McRae / fot. Ariel Fisher

Inspiracją dla projektu McRae był lud tybetański – Szerpowie.

Szerpowie zamieszkują Himalaje, odznaczają się wyjątkową siłą, odwagą i wytrwałością. Często można ich spotkać z ogromnym bagażem dźwiganym na plecach. Znają góry jak nikt inny, dlatego często pomagają himalaistom w zdobywaniu szczytów. Sposób życia Szerpów zainspirował McRae do wyrażenia swojej wizji przyszłości. – Przeciętny obywatel również dźwiga cały bagaż (świata) na plecach, dzień w dzień. Biegnie pod wiatr, w czasie określonym przez niepewność i ryzyko – mówi McRae w wywiadzie dla Dezeen.com. Artystka tłumaczy dalej, że organizm Szerpów dostosował się do trudnych i specyficznych warunków w jakich żyją. Naukowcy twierdzą, że ich mitochondria lepiej wykorzystują tlen i wytwarzają więcej energii, a zatem ułatwiają życie na wysokościach. – Ta różnica genetyczna jest dla mnie wskazówką, że im więcej stawiamy czoła wyzwaniom, tym lepsza staje się nasza psychika – dodaje.

Future Survival Kit – Lucy McRae / fot. Ariel Fisher
Future Survival Kit – Lucy McRae / fot. Ariel Fisher

Zdjęcia: Ariel Fisher
Tekst: WR

DESIGN