Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Towarowa 22 – świetny projekt architektów z Bjarke Ingels Group, który zostanie zrealizowany w Warszawie

Będzie to pierwszy projekt tego renomowanego studia w Polsce!
.get_the_title().

Na odbywających się niedawno międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM 2019 w Cannes architekci z pracowni BIG – Bjarke Ingels Group zaprezentowali projekt, który zostanie zrealizowany w Warszawie.

Towarowa 22 będzie miejskim kwartałem, miejscem o powierzchni 230 tys. metrów kwadratowych, które powstanie pomiędzy ulicami Towarową i Miedzianą.

Inwestorami projektu są EPP i Echo Investment.

Źródło: www.echo.com.pl

Towarowa 22 to próba przywrócenia historycznej atmosfery w centrum warszawskiej Woli.

Na terenie inwestycji powstaną sklepiki, punkty usługowe, kawiarnie i park, które będą przyciągać ludzi i pomogą stworzyć zwartą społeczność. Projekt opiera się na koncepcji przestrzeni publicznej, która łączy miejsca do mieszkania, miejsca pracy i miejsca, gdzie spędza się czas wolny.

Źródło: www.echo.com.pl

Sercem projektu jest plac Kazimierza Wielkiego z kultowym Domem Słowa Polskiego, którego budynek jest doskonałym przykładem modernistycznej architektury lat 50. Sieć uliczek tylko dla pieszych połączy kwartał z pozostałymi częściami miasta. Jedna z nich, ulica Wronia, zostanie zadaszona, a po obu jej stronach znajdą się klimatyczne knajpki i lokale.

W ramach kompleksu Towarowa 22 powstanie też teatr oraz kino festiwalowe.

Projekt ma stać się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów urbanistycznych w Warszawie i modelowym fragmentem dynamicznie rozwijającej się metropolii, godnym naśladowania w innych częściach świata.

Tekst: AO

DESIGN