Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Traffic Design wyróżniony przez amerykański magazyn Fast Company

Stowarzyszenie Traffic Design udowodniło, że estetyka w przestrzeni miejskiej ma znaczenie. Teraz potwierdziło to wyróżnienie w prestiżowym konkursie Innovation by Design Awards 2018 zorganizowanym przez magazyn Fast Company.
.get_the_title().

Stowarzyszenie Traffic Design, działające na rzecz sztuki i estetyki w przestrzeni publicznej, zostało wyróżnione w kategorii Graphic Design and Data Visualization za czwartą edycję re:design. To akcja, która polegała na zmianie szyldów stołecznych rzemieślników na Pradze Północ. Projekt zrealizowano w ramach działań rewitalizacyjnych Na_prawa Warszawa. Powstały szyldy, które nie tylko komunikują, ale także zdobią i pasują do architektury praskich kamienic.

Polscy projektanci znaleźli się w gronie takich gigantów jak Adobe, Airbnb, Google, IBM czy Microsoft.

Jest się czym chwalić, bo amerykański Fast Company to jeden z najbardziej wpływowych magazynów poświęconych nowym technologiom, innowacjom w biznesie oraz zmianom społecznym.

Traffic Design wyróżniony przez amerykański magazyn Fast Company Traffic Design wyróżniony przez amerykański magazyn Fast Company Traffic Design wyróżniony przez amerykański magazyn Fast Company Stowarzyszenie Traffic Design

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego wyróżniania, szczególnie że wyłoniono nas spośród ponad 2800 projektów zgłoszonych z różnych zakątków świata. Zależy nam na edukowaniu lokalnego rynku w zakresie projektowania graficznego. Design, biznes i innowacje powinny iść ręka w rękę – komentuje Monika Domańska z Traffic Design.

W tym roku, po zakończeniu Biennale Traffic Design w Gdyni, stowarzyszenie będzie kontynuować akcję re:design dla zakładów rzemieślniczych – tym razem na warszawskiej Pradze Południe. Nowe szyldy pojawią się też we Wrocławiu, Poznaniu oraz Lubaczowie w ramach akcji :DobryZnak organizowanej z marką Mastercard. W planach jest także modelowe oczyszczenie kamienicy z reklamy zewnętrznej, które zostanie zrealizowane w Gdyni, w myśl uchwały krajobrazowej.

Traffic Design wyróżniony przez amerykański magazyn Fast Company
fot. materiały Traffic Design

Źródło: trafficdesign.pl
Tekst: AB

DESIGN