Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Oto najważniejsze trendy wnętrzarskie 2018 roku wg Pinteresta

Pinterest ujawnia, jak będą wyglądały nasze wnętrza w 2018 roku.
.get_the_title().

Jakie będą najważniejsze trendy wnętrzarskie 2018 roku? Pinterest opublikował właśnie swoje podsumowanie, z którego wynika, że w 2017 roku zainteresowanie produktami z kategorii wystrój wnętrz wzrosło na stronie aż o 75 proc. Okazuje się też, że osoby używające Pinteresta wydają na dekoracje do domu aż 27 proc. więcej pieniędzy niż te, które nie mają konta w serwisie.

Dzięki najczęściej wyszukiwanym w 2017 roku terminom dotyczącym wystroju wnętrz możemy przewidzieć, jakie trendy wnętrzarskie przyniesie nadchodzący rok.

Sztuka na ścianach

Puste ściany zdecydowanie nie są w modzie. W tym roku użytkownicy Pinteresta najczęściej szukali inspiracji w sprawie tego, co powiesić na ścianach. Zainteresowanie terminem „wall art” wzrosło bowiem aż o 637 proc.

Mieszanie metali

Znacząco wzrosło także wyszukiwanie hasła „mixed metals”. Metaliczne dodatki są w modzie od dłuższego czasu i pasują do każdej palety kolorystycznej. Wygląda jednak na to, że w najbliższej przyszłości trendem będzie łączenie różnych rodzajów metalu w jednym wnętrzu.

Lastriko

Być może zbliża się powrót lastriko, bo zainteresowanie terminem „terrazzo” zwiększyło się na Pintereście o 317 proc. Jak widać na Pintereście, lastriko pojawia się też w łazienkach i w kuchniach, a także na podłogach i na ścianach.

Zdobione sufity

To może was zaskoczyć. Jak się okazuje, dekorowanie sufitu musi kończyć się na wyborze oświetlenia. Niektórzy traktują go jak piątą ścianę i malują na przykład na kontrastujący z wnętrzem kolor lub zdobią wzorami.

Łazienki jak ze spa

Wygląda na to, że 2018 rok upłynie także pod znakiem łazienek w stylu spa. Zainteresowanie tym terminem wzrosło na stronie o 269 proc. Rattanowe meble łazienkowe, drewniane dodatki, marmur lub małe sześciokątne płytki na podłogach – wszystko to możemy zobaczyć w łazienkach w nadchodzącym roku.

Wzorzyste rośliny

Rośliny nie przestają być popularne. Użytkownicy Pinteresta wyjątkowo chętnie szukali w tym roku okazów o wzorzystych i wielokolorowych liściach. Być może już wkrótce niewielkie maranty wyprą więc popularne monstery.

Ta moda łączy się z innym trendem, który też zyskuje coraz większą popularność we wnętrzach. Chodzi o meble ułatwiające uprawę roślin w domu, które są obecnie dostępne zarówno w ofercie małych studiów projektowych, jak i dużych mainstreamowych marek. Do tej grupy zaliczają się komody modułowe Moko z kolekcji mebli minimalistycznych Black Red White.

Charakterystycznym elementem mebla BRW jest moduł otwarty z góry, w którym można umieścić właśnie rośliny.

Przed rozpoczęciem pracy nad kolekcją mebli minimalistycznych, Black Red White zorganizowało szeroko zakrojone badania preferencji polskich konsumentów. Firma przeprowadziła zarówno badania ilościowe, jak i jakościowe obejmujące ponad 100 wizyt w polskich domach oraz – co istotne – w salonach meblowych, dzięki czemu sprawdzono czego szukają klienci, co oglądają i o czym rozmawiają ze sprzedawcami. Zebrany w ten sposób materiał pozwolił BRW precyzyjnie określić potrzeby konsumentów i zaprojektować konkretne rozwiązania, które je zaspokajają. Aż 47 proc. osób biorących udział w badaniach marki stwierdziło bowiem, że najlepiej czułoby się w mieszkaniu urządzonym w czystym stylu minimalistycznym.

Meble z czterech kolekcji minimalistycznych – Moko, Modai, Mitoda i Muro – zdecydowanie wyróżniają się w ofercie Black Red White i mogą przyciągnąć do salonów firmy zupełnie nowych klientów. Nie chodzi jednak o fanów zimnego, technologicznego designu, który bardziej kojarzy się z laboratorium niż z domem. Stylistyka nowej kolekcji wpisuje się w nurt minimalizmu, ale w ciepłym, subtelnym i ‚udomowionym’ wydaniu. Proste formy mebli o wyważonych proporcjach oraz spokojnej, stonowanej kolorystyce nadają wnętrzom lekkości i ułatwiają realizowanie własnych pomysłów aranżacyjnych poprzez dobieranie różnych dodatków. Projektanci zadbali też o detale, np. kolor we wnętrzach zamykanych szafek czy widoczne elementy drewna, które tworzą naturalną atmosferę. Stylistyka to jednak nie wszystko, bo kolekcja jest pełna pomysłowych i praktycznych rozwiązań funkcjonalnych, o których więcej piszemy tutaj.

Moko

 

Modai

 

Muro

 

Mitoda

DESIGN