Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

’Trzecie oko’ dla uzależnionych od smartfonu pomoże w bezpiecznym poruszaniu się po mieście

28-letni południowokoreański designer Paeng Min-wook stworzył rozwiązanie dla phono sapiens, czyli wpatrzonych w telefon 'smartfonowych zombie'.
.get_the_title().

’Trzecie oko’ to kamera, którą przykleja się na czoło i paruje ze swoim smartfonem. Gdy użytkownik obniży głowę, aby spojrzeć na telefon, żyroskop w urządzeniu wykrywa zmianę położenia i wówczas otwiera się zasłona 'Trzeciego oka’.

Gdy urządzenie wykryje jakiś obiekt w odległości dwóch metrów od siebie, wydaje dźwięk, ostrzegając użytkownika przed możliwym zderzeniem. Wykorzystuje do tego czujnik ultradźwiękowy.

To spojrzenie na przyszłość ludzkości z trzema oczami. Skoro nie możemy oderwać oczu od smartfonów, dodatkowe oko będzie potrzebne w przyszłości – mówi Paeng.

Paeng stwierdza, że jego urządzeniem nie jest niczym innym, jak satyrycznym komentarzem odnośnie do zwyczajów dzisiejszej młodzieży.

Poprzez prezentację tego satyrycznego rozwiązania, mam nadzieję, że ludzie zauważą powagę naszego uzależnienia od gadżetów i zastanowią się nad sobą – mówi. Niemniej dla osób, które nie mogą poradzić sobie ze swoim uzależnieniem, może okazać się to bardzo potrzebne.

Zdjęcie główne: Yanko Desing/YouTube.com
Tekst: Miron Kądziela

DESIGN