Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Uzupełnijcie swoje zbiory o ceramikę polskiej marki FRAJDA – jej prace robią wrażenie

Oryginalność i wielofunkcyjność naczyń FRAJDY to coś co nas ujęło. Właściciele muszą mięć prawdziwą frajdę w tworzeniu swoich prac.
.get_the_title().

Własna pracownia ceramiczna i dzielenie się z innymi ręcznie robionymi pracami długo siedziało w głowie Magdy i Piotra, właścicieli pracowni ceramiki FRAJDA. Jak podkreśla Piotr, ceramika była z nim od zawsze, a wspólne, rodzinne wypalanie talerzyków i kubków z gliny w ognisku to jego najmilsze wspomnienie z dzieciństwa.

Nie było innego wyjścia, FRAJDA musiała powstać!

zdjęcie: frajda ceramika

Dziś ceramiczne produkty marki powstają już w profesjonalnym warsztacie, ale nadal mają rzemieślniczy charakter i są robione z sercem.

To prawdziwa ręczna robota! Niepowtarzalność naczyń przydaje im dodatkowego uroku.

Naczynia z tej samej serii nieco różnią się między sobą, ale każde z nich jest dopieszczone i naprawdę starannie wykonane.

zdjęcie: frajda ceramika

W ofercie FRAJDY znajdziecie nie tylko naczynia, które ozdobią wasz stół i sprawią, że poranna kawa będzie smakowała jeszcze lepiej.

FRAJDA ma bardzo oryginalnie podejście do wyrobów ceramicznych. Obok pięknych foremek do zapiekania czy doniczek, w ofercie ma także zestaw ceramicznych przypinek, klosze do lamp oraz ceramiczne pierożki, croissanty i uszka!

Pomysł na ceramiczne ozdoby jest świetny. Do tego dekoracjom można nadać kreatywne zastosowanie – w croissantach jest dziurka np. na banknot, uszka mogą zawisnąć na szyi, a pierożki wywołają uśmiech u każdego.

zdjęcie: frajda ceramika

Nas wyjątkowo urzekły minitalerzyki, które świetnie komponują się z deserami, co nawet przetestowaliśmy! Nadadzą się również jako podstawka pod świece lub palo santo.

zdjęcie: m.mankiewicz / frajda

Mała foremka, której powstanie zainspirowało plastikowe pudełko na kiełki, jest chyba najbardziej wielofunkcyjnym naczyniem, jakie możecie posiadać. W kuchni posłuży jako miseczka na drobne przekąski albo foremka do niewielkich wypieków, zaś ustawiona na szafce może być pojemnikiem na biżuterię czy klucze.

Większość produktów FRAJDY jest dostępna w czterech przepięknych kolorach: brudny róż, czyli „puder”, ”pieprz”, czyli chłodna szarość wpadająca w ciemnoniebieski, „beza”, czyli złamana biel oraz „posypka” – beza w kolorowe kropki.

Ceramika FRAJDY jest w pełni żaroodporna i przystosowana do mycia w zmywarce, a jeśli będziecie dobrze się z nią obchodzić, możecie mieć z niej frajdę przez lata!

zdjęcie: m.mankiewicz

FRAJDA nie zapomina również o ekologii. Troska o otoczenie jest dla marki niezwykle ważna, dlatego cała produkcja jest zoptymalizowana pod kątem jak najmniejszego wpływu na środowisko, a żadne z naczyń nie zawiera szkodliwych dla planety substancji. Warsztat, mimo że profesjonalny, zaopatrzony jest tylko w to, co naprawdę potrzebne, a wiele narzędzi to przedmioty codziennego użytku.

Nawet wadliwym i nienadającym się do sprzedaży wyrobom właściciele FRAJDY nadają drugie życie.

Nigdy nie wyrzucili żadnego nieidealnego naczynia! Często wykorzystują je po prostu we własnym domu lub robią z nich ozdoby dekoracyjne. To się chwali!

FRAJDA może również pomóc wam w realizacji własnych pomysłów na projekty ceramiczne, więc jeśli już jakiś czas chodzi za wami wizja pięknej ceramiki – nie czekajcie! Dobrze wiecie, ile frajdy może przynieść tworzenie!

Tekst: Marta Mankiewicz

DESIGN