Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

VOXBOX, czyli jak technologia zmienia sposób projektowania wnętrz

'W VOX stworzyliśmy program inspirowany gamingiem, który nie tylko niweluje frustrację, ale wręcz sprawia, że projektowanie staje się przyjemnym, lekkim procesem' – mówi Stanisław Giera, Product Manager VOX.

W dobrze zaprojektowanej grze komputerowej działamy intuicyjnie, wczuwając się w wykreowany świat. Dzięki programowi do aranżacji wnętrz VOXBOX, który korzysta z technologii zapożyczonej ze świata gier komputerowych, możemy to wyjątkowe poczucie wolności mieć również podczas urządzania swojego własnego domu. O wykorzystaniu technologii, personalizacji, demokratyzacji projektowania za pomocą technologii, dobrych projektach, gamingu i przyszłości rozmawiamy ze Stanisławem Gierą z Działu Rozwoju VOX i jednocześnie Product Managerem marki.

VOXBOX to bezpłatne narzędzie do projektowania i aranżacji wnętrz. Jest dostępne online i nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania, dzięki czemu możemy wykonać projekt wybranego pomieszczenia samodzielnie w domu.

Banner Image
'Gdy włączymy tryb spaceru w VOXBOX i wejdziemy do środka projektu, będziemy się po nim poruszać jak w grze. W wybranych salonach VOX możemy zanurzyć się w ten świat jeszcze bardziej, zakładając okulary VR' – opowiada Stanisław Giera, Product Manager VOX.

F5: Technologia zmienia wszystko, daje nowe możliwości, przesuwa suwak na skali kompetencji. Jak dziś projektujemy wnętrza?

Stanisław Giera: Warto zacząć od tego, że w morzu produktów, którymi przesycony jest rynek, większości z nas trudno jest podjąć decyzję i dokonać wyboru. Dlatego tak często sięgamy po rady innych, np. influencerów. Dodatkowo internet jest pełen najróżniejszych wizualizacji wnętrz i pięknych obrazków, które rozbudzają apetyt, ale są trudne do przełożenia na konkretny projekt, jeśli nie korzysta się z usług architekta.

W teorii chcielibyśmy eksperymentować, ale ryzyko związane z końcowym efektem, który będzie nam towarzyszył przez lata, powoduje stres i skupienie na sprawdzonych, szablonowych rozwiązaniach.

Technologia może demokratyzować dostępność dobrych projektów i zniwelować niepokój. Istnieje coraz więcej narzędzi, które pozwalają tworzyć 'własne’ wnętrza, szyte na miarę. W VOX stworzyliśmy program inspirowany gamingiem, który nie tylko niweluje frustrację, ale wręcz sprawia, że projektowanie staje się przyjemnym, lekkim procesem.

Technologia zaczerpnięta z gamingu i marka mebli? Powiedz proszę, jak powstał program VOXBOX i czy VOX blisko do nowych technologii?

Tworząc VOXBOX chcieliśmy, aby program do aranżacji wnętrz był tak prosty i intuicyjny jak gry, ale jednocześnie zachwycał wizualnie. Umożliwia on nie tylko stworzenie pokoju i rozmieszczenie w nim mebli, drzwi, podłogi i dodatków, pozwala też użytkownikowi ocenić to, co tworzy.

W programie można ustalić konkretną datę i godzinę, sprawdzając na przykład jak pokój dzienny będzie wyglądał zimą czy latem, z której strony będzie wpadać słońce i pod jakim kątem.

Banner Image
W VOXBOX nie tylko zaprojektujemy i urządzimy swoją przestrzeń, korzystając z szerokiego wyboru mebli, drzwi, podłóg, ścian dekoracyjnych i dodatków, ale także wycenimy cały projekt i zamówimy wybrane produkty.

Jak właściwie działa VOXBOX i co można w nim zrobić?

VOXBOX to platforma do projektowania i aranżacji wnętrz, która dostępna jest bezpłatnie online, bez konieczności instalacji oprogramowania. Można w niej zaplanować zarówno drobne zmiany, takie jak odświeżenie wyglądu konkretnego pomieszczenia, jak i wykonać projekt całego mieszkania.

Pracujemy w niej na istniejących produktach – meblach, drzwiach, podłogach, ścianach dekoracyjnych, lampach i dodatkach. Na bieżąco otrzymujemy szczegółową kalkulację, program wyliczy też za nas np. niezbędną ilość paczek z wybranym rodzajem podłogi.

Jestem ciekawa, czy każdy może projektować w VOXBOX. Czy jest to narzędzie bardziej dla architektów, czy wymaga specjalistycznych umiejętności? Dla kogo jest?

VOXBOX ma na celu demokratyzację dostępu do dobrych i personalizowanych wnętrz dla każdego, dlatego można z niego skorzystać na naszej witrynie www za darmo.

Jest też niezwykle intuicyjny. Nasi doradcy w salonach VOX wykonają jednak indywidualny projekt dla wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wsparcia w procesie tworzenia swojego wnętrza. Program VOXBOX ułatwia także pracę projektantom, m. in. ze względu na niezwykle szybki czas tworzenia doskonałych jakościowo wizualizacji. W naszych salonach udostępniamy specjalną przestrzeń, biblioteki materiałów i oczywiście sam program VOXBOX, aby usprawnić współpracę architektów z klientami.

Dzięki VR na koniec możemy jeszcze zanurzyć się w zaprojektowane wnętrze.

Zgadza się. W naszych salonach możemy zobaczyć w wirtualnej rzeczywistości zarówno projekt, który sami wykonaliśmy w domu, jak i ten sporządzony przez doradcę VOX. Osiągnęliśmy na tyle dobry efekt wizualny, że spacer w goglach VR rzeczywiście robi wrażenie. I na tym nie koniec. Pracujemy nad jeszcze lepszym wykorzystaniem VR w salonach VOX.

Wyobraźmy sobie klienta, który jest zainteresowany małym remontem mieszkania i chce odświeżyć wygląd swojej jadalni. W salonie VOX zobaczy kilka kompletnych aranżacji, które jednak nie wyczerpują całej naszej oferty. Jak pokazać wiele propozycji, nie mając nieograniczonych możliwości ekspozycji? Można wejść w świat wirtualny i zobaczyć nawet trzydzieści różnych pomysłów na pełen wystrój jadalni, sypialni czy pokoju młodzieżowego.

Banner Image
Dla marki VOX indywidualne podejście to fundamentalne założenie, dlatego personalizacja jest w DNA marki. VOX wspiera się najnowszymi rozwiązaniami cyfrowymi i oprócz VOXBOX tworzy również konfiguratory 3D dla poszczególnych produktów.

Jakie systemy oferuje VOX? Na co mogą liczyć profesjonaliści i klienci? Czy to faktycznie coś, czego potrzebuje dziś klient? 

Nie ma na to jednego gotowego przepisu i jednej odpowiedzi. Bardzo cenimy i szanujemy różnorodność i indywidualne podejście do całego wyzwania, jakim jest tworzenie własnego wnętrza. Na szczęście coraz częściej klienci nie podążają już automatycznie za trendami.

Jesteśmy świadomi potrzeb i oczekiwań, aby produkty spełniały indywidualne preferencje i odpowiadały na nasz styl życia. Szczególną rolę w tej zmianie odgrywają młodsze pokolenia, dla których jest to na tyle oczywiste, że nie wyobrażają sobie innego scenariusza.

Stanisław Giera: VOX od swojego powstania stawiał na rozwiązania umożliwiające wolność tworzenia. W ostatnich latach w grze pojawił się brakujący puzzel tej układanki – dostępność narzędzi cyfrowych, które umożliwiły dopasowanie produktów nie tylko pod kątem estetycznym, ale także wymiarowym i funkcjonalnym. Dzięki takiemu innowacyjnemu połączeniu powstały nasze największe systemy, dające najwięcej swobody tworzenia, czyli system Creative, który umożliwia zaprojektowanie mebla od najmniejszej szafki do ogromnej garderoby, oraz system Conffi – innowacyjny system mebli tapicerowanych, dzięki któremu klient może stworzyć zarówno swój wymarzony fotel, sofę, jak i turbowygodną, rozbudowaną strefę domowego relaksu.

Kolejnym przykładem rozbudowanego systemu, za pomocą którego możemy kompleksowo wyposażyć przedpokój, living room, sypialnią czy pokój dziecka, jest nasza kolekcja Simple. Jednym z jej głównych założeń jest dopasowanie do potrzeb klientów. Za pomocą tej kolekcji można stworzyć naprawdę bardzo różnorodne produkty, a dodatkowo zostaniemy zaskoczeni innowacyjnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, kryjącymi się w prostej, minimalistycznej formie.

Jeżeli poszukujemy nie tylko personalizacji, ale także łatwej zmiany produktów w czasie, możemy sięgnąć po systemy i kolekcje oparte na modularności: system Balance oraz system Intu. Dzięki takim rozwiązaniom nie tylko stworzymy zabudowy dopasowane do naszego wnętrza i charakteru, ale również będziemy mogli zmienić je wielokrotnie bez wymiany całych mebli. Możliwość transformacji mebli jest kluczowa szczególnie w przestrzeniach dzieci i młodzieży, które z czasem nie tylko rosną, ale także dynamicznie zmieniają swoje upodobania.

Swoboda eksperymentowania była podstawą sukcesu naszej kolekcji Young Users, która przez ponad 10 lat na rynku stworzyła kreatywne przestrzenie tysiącom dzieci.

Banner Image
Pod pojęciem idealnego procesu każdy z nas może zrozumieć coś innego, dlatego z chęcią dzielimy się swoim doświadczeniem z osobami potrzebującymi pełnego wsparcia, ale także dajemy przestrzeń i pełną swobodę tym, którzy pragną mieć wpływ na każdy detal swojego wnętrza. I to jest super.

Mam wrażenie, że możliwości personalizacji się nie kończą… Jak w tym nie utonąć?

Oprócz personalizacji samych produktów oraz wnętrz szytych na miarę, próbujemy zaproponować także bardzo dopasowany do klienta proces, którego celem jest jak najbardziej pozytywne doświadczenie.

Dla klienta potrzebującego pełnego zaopiekowanie posiadamy kompleksowe rozwiązania, gdzie marka VOX może zapewnić pełne wsparcie na każdym etapie procesu. Klient może skorzystać z galerii gotowych inspiracji oraz z naszych porad projektowych. W salonach Wnętrza VOX doświadczeni doradcy pomogą mu w doborze odpowiednich rozwiązań oraz w stworzeniu kompletnego projektu wnętrza. Po dokonaniu zakupu klient może liczyć na profesjonalną dostawę zamówionych mebli oraz ich montaż.

Dla klienta chcącego mieć wpływ na każdy detal w procesie aranżacji wnętrza idealnym laboratorium doświadczalnym będą nasze narzędzia online do samodzielnego projektowania.

Klient ma dostęp do narzędzi online, takich jak VOXBOX, konfiguratory produktów oraz pełne specyfikacje produktowe, gdzie może wszystko bardzo szczegółowo zweryfikować. Natomiast w salonach Wnętrz VOX na klientów czekają biblioteki materiałowe z próbkami materiałów i wykończeń, które ułatwiają ostateczne decyzje.

DESIGN