Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W centrum Katowic pojawił się nowy neon. Stworzył go „rosyjski Banksy”

Najnowszy neon nawiązuje do kultowej, wyprodukowanej w 1985 roku przez Nintendo gry Super Mario Bros.
.get_the_title().

Okazuje się, że porównanie Katowic do Las Vegas wcale nie jest przesadzone. Jeszcze nie tak dawno przedstawialiśmy wam przegląd najciekawszych katowickich neonów – a już odpalono kolejny. Na opuszczonej kamienicy w centrum Katowic pojawił się neonowy napis, który fani gier skojarzą na pewno z kultową grą Super Mario Bros.

„Sorry but your princess is in another castle” to projekt Tima Radia, który nazywany jest w swoim kraju „rosyjskim Banksym”.

Autor, podobnie jak brytyjski artysta, nie pokazuje swojej twarzy oraz nie udziela wywiadów. W swojej twórczości niezwykle często porusza również tematy polityczne i społeczne.

„Sorry but your princess is in another castle” powstało przy okazji tegorocznego festiwalu Katowice Street Art Air. W ramach tej samej inicjatywy powstał również pływający Dom nad Ruczajem, o którym pisaliśmy więcej kilka miesięcy temu tutaj oraz tutaj. Umieszczony na balkonie neon będzie można oglądać prawdopodobnie do końca lutego, wtedy również opuszczona od 2011 r. kamienica zamieni się w hostel.

Zdjęcie główne: @KatowiceStreetArtAiR fot. Davido

DESIGN