Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W centrum Warszawy powstał hostel kapsułowy. Ile kosztuje spędzenie w nim nocy?

Hostele kapsułowe to nie tylko domena Japonii. Jeden z nich powstał właśnie w ścisłym centrum stolicy.
.get_the_title().

Hotele kapsułowe kojarzą nam się zwykle z Japonią. Pierwszy z nich powstał w Osace w 1979 roku. Okazuje się, że również w Warszawie można skorzystać z tej oryginalnej formy noclegu.

Na ulicy Dowcip, w ścisłym centrum, otworzył się właśnie największy w stolicy hostel kapsułowy.

Warto jednak podkreślić, że wcale nie pierwszy – tego typu noclegi w 2016 roku oferował nieczynny już Wilson Hostel, który mieścił się na Żoliborzu. Założycielem otwartego właśnie Hostelu Kapsuła jest Adam Wawrzyński z Bydgoszczy. Mężczyzna sam wielokrotnie szukał krótkoterminowego noclegu w hostelu w centrum Warszawy i zauważył, że nie jest to łatwe – miejsce często trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, a ceny nie są szczególnie niskie.

Cena noclegu w Hostelu Kapsuła wynosi od 69 złotych za noc. W mieszczącej się na parterze recepcji goście zostawiają swoje kurtki i buty, a następnie dostają pilota do swojej kapsuły, która znajduje się na pierwszym piętrze. Aby do niej dotrzeć, trzeba przejść przez główną salę, gdzie obowiązuje strefa ciszy. Dlatego też w Hostelu Kapsuła nie jest głośniej niż w tradycyjnych hostelach.

Bagaż instaluje się w zamykanym schowku. Wewnątrz kapsuły znajduje się materac z pościelą, oświetlenie LED, wentylacja, miękki zagłówek i dwa gniazdka.

Kapsułę zamyka się za pomocą automatycznej rolety. – W kapsule nie ma niczego, co jest łatwopalne. Nawet oparcie z tyłu kapsuły jest zrobione z materiału najwyższej, piątej klasy odporności na ogień, tak jak w hotelach pięciogwiazdkowych – komentuje dla warszawskiej „Gazety Wyborczej” Wawrzyński. Mężczyzna zastrzegł wzór opracowanej przez siebie kapsuły w urzędzie patentowym. Oprócz tego do dyspozycji gości hostelu są także łazienki, Wi-Fi i kuchnia, w której można się napić kawy. W przyszłości staną w niej także automaty z jedzeniem. Hostel działa od dwóch tygodni, a z jego usług skorzystało już ponad 200 osób.

Źródło zdjęć: Kapsuła Hostel

DESIGN