Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Danii powstają apartamenty specjalnie dla właścicieli psów

Nie zabraknie licznych udogodnień dla psów.
.get_the_title().

Duński przedsiębiorca Niels Martin Viuff tworzy osiedle specjalnie z myślą o właścicielach psów.

Kompleks 18 mieszkań budowany jest właśnie w Frederikssund Municipality na duńskiej wyspie Zelandia i będzie nosić nazwę „Hundehuset”, czyli „psi dom”.

Viuff wpadł na pomysł stworzenia tego osiedla po rozmowie z okolicznymi mieszkańcami. – Istnieje na to zapotrzebowanie, ponieważ wielu właścicieli psów jest zmęczonych tym, że jest tak wiele miejsc, w których ich zwierzęta nie są akceptowane – tłumaczy.

Dansk Kennel Klub, czyli największa duńska organizacja kynologiczna, została poproszona o konsultacje w sprawie powstającego osiedla i chwali innowacyjność tego pomysłu.

Mieszkania staną się bardziej przyjazne dla psów między innymi dzięki temu, że zostaną tam zamontowane twardsze podłogi, które łatwo będzie utrzymać w czystości.

W ogrodzie na zewnątrz Hundehuset znajdzie się z kolei ogród do zabaw oraz strefa kąpieli dla zwierząt. Osiedle na też na celu integrowanie ze sobą właścicieli psów. Jeśli chodzi o wielkość pupili, to mile widziane będą tam psy ważące do 45 kilogramów – oczywiście nie ma limitu, co do ilości posiadanych zwierząt. Viuff ma też w planach wybudowanie w przyszłości analogicznego osiedla z myślą o właścicielach kotów.

Źródło: The Local

DESIGN