W Krakowie niszczejący budynek zamieni się w luksusowy akademik

Na krakowskim Zabłociu przy ulicy Romanowicza, w miejscu dawnych zakładów Tepod, rozpoczyna się budowa luksusowego akademika Livinn Kraków.
.get_the_title().

Planowo ma powstać 290 mieszkań, od kawalerek po lokale czteroosobowe, w których będzie mogło zamieszkać ponad 700 studentów. Pierwszą tego typu inwestycję w Krakowie realizuje Golub GetHouse. Firma przewiduje, że nowy akademik spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony bardziej wymagających studentów, również tych zagranicznych.

Budynek przy ul. Romanowicza

Każdy lokal w Livinn Kraków będzie się składał z pokoju dziennego z przestrzenią do nauki, sypialni, kuchni i łazienki. Mieszkania planowo mają być w pełni umeblowane i wyposażone w dostęp do internetu. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli skorzystać z sal do nauki indywidualnej i grupowej, stref rozrywki czy sali kinowej. Na parterze akademika znajdą się ogólnodostępne przestrzenie dla gości. W budynku powstanie także nowoczesna siłownia, rowerownia oraz pralnia, wewnętrzny ogród i taras widokowy. Obiekt będzie monitorowany, a recepcja czynna całą dobę.

W założeniu nowy akademik ma być przestrzenią nie tylko do nauki, ale także do integrowania społeczności.

Akademik położony będzie w pobliżu kampusu Krakowskiej Akademii i to zapewne na studentów tej uczelni nastawiają się inwestorzy. Zakończenie prac zaplanowano na lato 2019 roku.

Tekst: HK

DESIGN