Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Krakowie powstał akademik inny niż wszystkie. Jego wnętrza wyglądają jak wyjęte z katalogów

Przyjmujemy zakłady, jak długo utrzyma się taki stan rzeczy, licząc od momentu wprowadzenia się tam pierwszych studentów.
.get_the_title().

Każdy kto miał okazję spędzić studenckie lata, mieszkając w akademiku, ma co wspominać. Choć pierwszy moment zderzenia z tą nową, studencką rzeczywistością mógł być niemałym szokiem, to kolejki do toalety, walki o pralkę, zasypianie przy dźwiękach nieustającej imprezy i z pięcioma ponadprogramowymi osobami w pokoju, po latach wspomina się z uśmiechem na twarzy, a nawet rozrzewnieniem.

Jeśli ktoś jednak chciałby wyciągnąć z akademickiego życia to, co najlepsze, ale przy okazji mieszkać w nieco lepszych warunkach, to w Krakowie pojawiła się taka szansa.

Powstał tam apartamentowiec LivinnX Kraków, który zachęca studentów do zamieszkania pod jego dachem. „Nasz akademik jest dla absolutnie każdego. Niezależnie od tego, czy jesteś indywidualistą, potrzebującym przestrzeni tylko dla siebie, czy też uwielbiasz spędzać czas w większym gronie, wybór LivinnX będzie strzałem w dziesiątkę! W akademiku znajdziesz zarówno przestrzenie 1-osobowe (1 pokój z aneksem kuchennym i łazienką), jak i takie, które umożliwiają zakwaterowanie w grupie. Decyzja o tym, w której z nich i z kim chciałbyś zamieszkać, należy tylko do Ciebie!” – czytamy na stronie inwestycji.

Jeśli ktoś się zdecyduje na opcję zamieszkania współlokatorem, to będzie miał wpływ na wybór tej osoby.

Nie ma tu co prawda apki przypominającej Tindera, nie urządza się też castingów na współlokatora, ale można określić swoje preferencje, m.in. co do tego, jakiej płci ma być ta osoba, jakim językiem ma się posługiwać, czy nawet na jakiej uczelni i na którym roku ma studiować. Po podaniu tych kryteriów pozostaje trzymać kciuki, że znajdzie się ktoś, kto nie tylko będzie je spełniać, ale będzie mieć także kilka innych świetnych cech i tym samym zostanie waszym skrzydłowym czy BFF nie tylko na następne 5 lat, ale już do końca życia.

A żeby było prościej nawiązywać nowe znajomości i zacieśniać relacje, wnętrza LivinnX Kraków sprzyjają integracji i przyjemnemu spędzaniu czasu.

W budynku znajduje się taras z jacuzzi na dachu, strefy do nauki i rozrywki, całodobowa siłownia, sauna, pokój do jogi, ścianka wspinaczkowa i pracownia artystyczna.

Czy wy również w tym momencie poczuliście nagły zew nauki i chęć natychmiastowego powrotu na studia – koniecznie do Krakowa?

Jeśli nie, to dodamy jeszcze, że za wyposażenie części mieszkalnej obiektu odpowiada IKEA, a wspólnej – firma Balma.

Daje to idealną mieszankę stonowanego, ale niezwykle przytulnego stylu skandynawskiego z nowoczesnym, industrialnym designem.

Akademik mieści się na sześciu kondygnacjach, a w 290 dostępnych dla studentów pokojach może zamieszkać łącznie ok. 710 osób.

Na koniec pozostaje zasadnicze pytanie – ile za takie, jak na studenckie życie, luksusy? Niestety – jak na studencką kieszeń – niezbyt mało.

Wszystko zależy oczywiście od wybranej opcji, ale mówimy tu o cenach rzędu 300 euro za miejsce w pokoju czteroosobowym do ok. 460 euro miesięcznie za pokój jednoosobowy z prywatną łazienką i aneksem kuchennym.

Nawet żywiąc się przez cały miesiąc makaronem z ketchupem, może być ciężko przyoszczędzić na czynsz z kieszonkowego czy nawet dzięki jakiejś dodatkowej pracy po zajęciach.

Z drugiej jednak stronym Kylie Jenner w wieku 21 lat trafiła na listę milionerów, więc za was też trzymamy kciuki, żebyście do niej dołączyli jak najszybciej i zamieszkali tam, gdzie tylko zechcecie!

Więcej informacji o LivinnX Kraków zajdziecie tutaj.

Zdjęcia użyte w tekście: LivvinXPoland.pl
Tekst: KD

DESIGN