Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Montrealu pojawiły się darmowe stanowiska do pracy na świeżym powietrzu

W przestrzeniach publicznych kanadyjskiego miasta pojawiło się ponad dwadzieścia tak zwanych ‘letnich wysp’, czyli dostępnych dla każdego stanowisk pracy na świeżym powietrzu, wyposażonych w gniazdka elektryczne, oświetlenie i darmowe WiFi.
.get_the_title().

Brak dojazdów do pracy, lunch z rodziną, spacer z psem między spotkaniami i większa swoboda – praca z domu ma wiele plusów. Jednak spędzanie wielu kolejnych dni (i nocy) w tym samym otoczeniu może dać się we znaki.

Aby zachęcić osoby pracujące w domu do zmiany scenerii, władze Montrealu udostępniły 23 ogólnodostępne i darmowe stanowiska do pracy na świeżym powietrzu.

Te ‘małe letnie wyspy’ (Îlots d’été) zostały zaprojektowane specjalnie do pracy zdalnej na świeżym powietrzu i są wyposażone w gniazdka elektryczne, system oświetlenia i darmowe WiFi. Konstrukcje z aluminium i drewna mogą pomieścić od dwóch do sześciu osób, w zależności od tego, czy zachowywany jest dystans społeczny, a płócienny dach chroni przed deszczem i wiatrem. Zadbano również o to, żeby w żadnej z tych przestrzeni nie zabrakło roślin i podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie: Aire Commune
Zdjęcie: Aire Commune

Budki zostały w całości zaprojektowane i wyprodukowane w Quebecu przy użyciu ekologicznych materiałów.

Oprócz walki z samotnością, którą odczuwa wielu pracowników zdalnych, projekt ma na celu promować korzyści dla zdrowia psychicznego, płynące z tak zwanego ‘greendesking’, czyli coworkingu w otoczeniu natury.

Montrealskie ‘letnie wyspy’ działać będą co roku, w okresie od 14 czerwca do 14 października. W planach jest dalsze rozwijanie projektu, tak żeby latem 2025 do użytku udostępnionych było 50 takich przestrzeni.

Zdjęcie główne: Aire Commune
Tekst: AD

DESIGN