W Polsce powstanie Dolina Muminków. Będzie to trzeci taki obiekt na świecie

Już w 2021 roku będzie można odwiedzić wioskę, w której mieszkają Migotka, Muminek, Włóczykij czy Mała Mi. Polska Dolina Muminków powstanie w Borowicach nieopodal Jeleniej Góry.
.get_the_title().

„Muminki” to dziś jedna z ikon kultury. Pierwsza powieść o ich losach została opublikowana w 1945 roku. Cykl składał się z dziewięciu pozycji, z których ostatnia ukazał się w roku 1970. Przygody Muminków zostały opisane również w komiksach i niejednokrotnie trafiły na mały i duży ekran. Wiadomość o powstaniu polskiej Doliny Muminków na pewno ucieszyła fanów ich losów.

Przyszły park będzie częścią funkcjonującej już lapońskiej wioski Kalevala. Będzie tam można przybić piątkę słynnym bohaterom, a także zajrzeć do ich niebieskiego domu.

deskgram.net

Plany na budowę polskiej Doliny Muminków mają zostać wybrane w 2020 roku spośród pięciu projektów. Jak donosi lokalny serwis informacyjny Jelonka.com, atrakcja będzie składać się z ośmiu budynków. Połowa z nich będzie pełnić funkcję domków do zabaw. Każdy będzie drewniany i pomalowany w charakterystyczny sposób. Ich wysokość ma wynieść około 4 metrów.

Obiekt ma być odwzorowaniem grafik, które czytelnicy znają z książkowych ilustracji.

kalevala

Zaletą miejsca będzie nie tylko możliwość zwiedzania wioski, ale również spędzenia w niej nocy.

Do tej pory na świecie powstały tylko dwie tego typu atrakcje.

Pierwsza Wioska Muminków została zbudowana w Finlandii (ojczyźnie trolli) w miejscowości Naantali. Druga natomiast w Japonii, gdzie Muminki cieszą się ogromną popularnością. – Nasz pomysł skierowany jest do rodzin oraz do fanów literatury. Nie chcemy być miejscem przaśnym i tylko do zabawy. Celem wszystkich naszych projektów jest jakość i mądre rozwiązania na spędzanie wolnego czasu – powiedział Michał Makowski, właściciel Kalevali i inwestor w rozmowie z Fly4free.pl

caraillustrates

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: zdjęcie ilustracyjne z Finlandii

DESIGN